حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری در زمینه دفاع مقدس

 حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری در زمینه دفاع مقدس

به گزارش سراج24، جلسه هماهنگی با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار «علی‌اصغر محسن شیخی» مدیر‌کل حفظ آثار دفاع‌ مقدس استان تهران و سردار «محسن خانچرلی» فرمانده نیروی انتظامی غرب استان تهران برگزار شد.

در این جلسه سردار شیخی از اقدامات صورت گرفته درخصوص برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع‌ مقدس استان تهران توضیحاتی ارائه داد و اظهار داشت: یکی از وظایف مهم بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری در زمینه دفاع مقدس است. لذا باید به رخدادهای ادبی مرتبط به دفاع مقدس نظیر شب شعر، جلسات نقدکتاب، جمع آوری و ثبت آثار و کمک به برگزاری کنگره شهدای استان تهران اهتمام مضاعف کرد.

وی با تاکید بر ارتقا امنیت یادمان‌ها گفت: برای کشف استعدادهای جوانان برای مدیریت مجمومه های دفاع مقدس باید بستر سازی مناسب ایجاد کرد تا از توان بالقوه  آنان برای پیشبرد اهداف استفاده بهینه‌ای برد.

در ادامه سردار خانچرلی گفت: در شهرستان‌های شهریار، ملارد، اسلامشهر و... اقدامات ارزنده و خوبی در راستای حفظ آثار دفاع مقدس انجام شده و برای خانواده ایثارگر خدماتی از جمله رفع نیازهای مادی و معنوی تا رسیدگی به امورات قضایی و انتظامی خارج از وقت اداری برای خانواده شهدا و ایثارگر می توان نام برد.

وی در ادامه تاکید کرد: در جمع آوری ثبت آثار دفاع مقدس اقداماتی خوبی در سطح شهرستان انجام شده است.

در پایان این جلسه مقرر شد سرهنگ «سلگی» معاون نیروی انسانی آن مجموعه دستورالعملی برای همکاری های فی مابین و برقراری امنیت یادمان‌های شهدای گمنام تهیه نماید و برای جمع آوری و ثبت آثار نیروی انتظامی در دفاع مقدس در حوزه امنیت تصمیماتی اتخاذ شد و همچنین برای ارتباط گیری موثر جلسات به صورت فصلی برگزارشود.

اخبار مرتبط

«فرزندان روح‌الله» را در این کتاب ببینید

رونمایی از ۷ کتاب روایت فتح در مراسمی به نام «فرزندان خمینی»

«رگ»؛ روایتی از مقاومت تاریخی مرزداران ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha