جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است

جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است

به گزارش سراج24، حسن کاظمی قمی سفیر اسبق ایران در عراق اظهار داشت: امروز نظام بین الملل فروپاشیده و نظام جدیدی ایجاد نشده و تحولات سیاسی و ژئوپلیتیک غرب آسیا می‌تواند در شکل گیری نظام بین الملل تاثیر عمیقی داشته باشد.

وی افزود: تحولاتی که برآیند تقابل دو جبهه است در کارنامه عملکرد ۴۰سال خود نشان میدهد که جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است و جبهه مقاومت جبهه ای که با اتکا به خدا و ایمان به راه مقاومت داشت، پیشرفت داشته است.

کاظمی قمی با بیان اینکه ناکامی های جبهه استکباری و توفیقات جبهه مقاومت خود را بخوبی نشان می دهد،گفت: جمهوری اسلامی علی رغم همه فشارها و تحریم ها و جنگ های نظامی و رسانه ای در این سالها توانسته به خوبی مقاومت و پیشرفت کند و همه فشارهای جبهه استکبار باعث درجا زدن ما نشده و مشکلات معیشتی امروز بخاطر مشکلات درونی ما هست.

سفیر اسبق ایران در عراق ادامه داد: تحریم های دشمن طبق برآورد کارشناسان اقتصادی بین ۱۰تا ۲۰ درصد در مشکلات اقتصادی دخیل است و مابقی به مشکلات داخلی بر می‌گردد.

وی افزود: جمهوری اسلامی در حوزه منطقه ای و بین المللی یک عنصر اثرگذار است و این از مقاومتی بدست آمده که ملت ایران انجام داده و راهی د مقاومت الگو شده و ملت ایران این الگو را در همه ادوار از خود نشان داد و این الگو جواب داد.

کاظمی قمی ضمن اشاره به اینکه در فلسطین از زمانی که مقاومت، اسلامی شد پیروزی های فلسطین خود را نشان داد، گفت: رژیم اشغالگر قدس به آنچه که توافق شد عمل نکرد و در نقطه مقابل مقاومت اسلامی وقتی وارد غزه شد توانست آنها را بگیرد و در سوریه از سال۲۰۱۲همه ارتجاع برای حمایت از تروریسم در برابر نظامی مشروع و قانونی آمدند ولی امروز شاهدیم که آمریکایی ها اعتراف دارند که این نظام سیاسی ماند.

سفیر اسبق ایران در عراق با بیان اینکه وقتی کارنامه مقاومت را در برابر کارنامه سازش می بینیم درستی این مسیر را نشان می دهد،گفت: در سال ۲۰۰۶ مقاومت ۳۳روزه دکترین دفاعی رژیم اشغالگر قدس را بهم زد و عکس برنامه های این رژیم رقم خورد و امروز اسراییل به دلیل تهدیدی که از غزه و لبنان می بیند دنبال احداث دیوار های بلند در مرزهای شمالی هست.

 وی ادامه داد: سعودی ها گفته بودند در عرض دو هفته یمن تمام می شود ولی عربستان امروز حداقل روزانه ۲۰۰ملیون‌دلار هزینه جنگ می کند ولی به هیچکدام از اهدافش نرسید و امروز به موضوع امنیت در داخلی عربستان تبدیل شد و انصار الله بعنوان بازیگر منطقه ای ایفای نقش می‌کند و دولت نجات ملی شکل گرفت و رابطه ایران با یمن برخلاف اهداف عربستان چسبندگی بیشتری یافت.

قمی با تاکید بر اینکه برآیند مقاومت باعث شد آمریکا به هیچ یک از اهداف خود در منطقه نرسد، اظهار داشت: مفهوم مقاومت حربه نظامی بی منطق نیست بلکه یعنی ایستادگی در برابر تجاوز گر و حمایت منافع و استقلال و حاکمیت ملی و عزتمند کردن ملت.

وی ادامه‌داد: حشدالشعبی امروز جزو لاینفک استراتژی دفاعی عراق هست و وقتی در کنار نیروهای مسلح قرار میگیرد هیچ قدرت اشغالگری نمی تواند در برابرش بایستد و به همین دلیل به حشدالشعبی حمله می‌کنند.

سفیر اسبق ایران در عراق افزود: جبهه مقاومت در لبنان قابل مقایسه با قبل از ۲۰۰۶ نیست و اینکه سید مقاومت می گوید هر نوع تحرک دشمن با پاسخ جدی مواجه خواهد شد از سوی دشمن یک وعده قابل تحقق و حتمی تلقی می شود .

وی تاکید کرد: برآیند این تقابل در چارچوب راهبرد مقاومت توفیقات بزرگی نصیب ملت هایی شد که از الگوی مقاومت استفاده کردند.

وی با تاکید بر اینکه مذاکره برد ـ برد با آمریکا معنا ندارد، گفت: مذاکره برای آمریکا زمانی معنا پیدا می‌کند که طرف مقابل دارای اقتدار است و وقتی مذاکره می کنند یعنی نتوانسته آمد از روش های دیگری به اهدافشان برسند و اگر قدرتمند نباشیم حاضر به مذاکره با ما نمی شوند.

کاظمی قمی ضمن تاکید بر اینکه آمریکایی ها هیچ تعهدی بر اجرای تعهدات خود پس از مذاکره ندارند، گفت: یکی از مسئولین اخیرا مصاحبه ای کرد که من فکر کردم که در فردای بعد از برجام مصاحبه می کند.

وی ضمن اشاره به اینکه در فلسطین توافقاتی که صورت گرفت آمریکا میانجیگر شد ولی از ابتدا علیه ملت فلسطین و بر له رژیم اشغالگر قدس بود، گفت: طرح معامله قرن را حتی سازشگرها هم قبول نکردند چون این طرح کل فلسطین را یهودی‌سازی میکند.

سفیر اسبق ایران در عراق اظهار داشت: اینکه هزینه مقاومت بیش از سازش هست قیاس مع‌الفارق است چون در دو بردار متفاوت است چون سازش همه‌چیز شما را می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: هزینه مقاومت سرمایه گذاری برای امنیت ملی کشور است و راه پیشرفت و‌عزتمندی مسیری است که شهدای ما رهبری ایجاد کرده است.

کاظمی قمی ادامه داد: مقاومت محدود به خاورمیانه نیست و امروز مقاومت در آمریکای لاتین و کشورهای دیگر از همین جنس است و همه اینها بر استمرار ستیزی و‌ مبارزه با ظلم تاکید دارند و این جزیره های مقاومت همدیگر را پیدا می کنند‌ و این اتصال امری محتوم است.

سفیر اسبق ایران در عراق گفت: یکی از شکل دهنده های نظام بین الملل مقاومت است و باید انقلاب اسلامی روی مدیریت آینده جهان مهندسی کند.

وی ضمن بیان اینکه بعد از انفجار بیروت باید ببینیم چه تحولاتی حاکم شد و مواضع چه بود گفت: یکی از مواضع تغییر نظام سیاسی بود و رییس جمهور کشوری غربی در شرایط بسیار سخت مردم لبنان به بیروت آمد و گفت نظام سیاسی لبنان باید تغییر کند و اگر لبنانی ها نکند من می آیم و این کار را می کنم و این چنین مواضعی اتفاقی نیست.

 

کاظمی قمی با بیان اینکه سپس شاهد آشوب خیابانی و فشار برای استعفای دولت بودیم گفت: تحول دیگر حمله رسانه ای به حزب الله لبنان بود و هدف نشانه‌گیری مقاومت و‌خزب الله بود و تمرکز خود را بر پاسخگویی حزب الله و مقاومت گذاشتند.

سفیر اسبق ایران در عراق ضمن بیان اینکه، اینکه وزرا استعفا کردند و گفتند این دولت تمام است، برآیند فشارهای خیابانی بود، گفت: مشروط کردن کمک های مردمی توسط آمریکایی ها نشانه گیری روی جبهه مقاومت و حزب الله است و اینکه می‌گویند کمک ها را به دولت لبنان نمی دهیم نوعی نقض حاکمیت ملی لبنان هست .

کاظمی قمی با تاکید بر اینکه در لبنان توجه به نظرات سید حسن نصرالله مهم است گفت: ایشان رد نمی کند که این حادثه اتفاق بوده یا یک جنایت اما نکته مهم اینکه ایشان این کشته شده ها را با عنوان شهید نام می برند که حاوی پیامی مهم است .

اخبار مرتبط

روزی ۵۰۰ کشته، نتیجه نفی اقتدار حکومت و مردمسالاری کرونایی است

از تفکری رنج می‌بریم که همواره به دنبال «واردات» پیشرفت و رفاه است

دموکرات‌ها به یک جناح سیاسی کمک خواهند کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha