عیدی اوقاف به یزدیها؛

۸جهیزیه و آزادی ۴ زندانی و اطعام ۱۰۱هزار نفر

۸جهیزیه و آزادی ۴ زندانی و اطعام ۱۰۱هزار نفر

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حسین زارع زاده با اشاره به تاکید ائمه اطهار در روایات برای اطعام مؤمنان در روز عید غدیرخم، اظهار داشت: به مناسبت عید سعید غدیر خم بیش از ۱۰۱ هزار و ۵۷۰ پرس غذا از محل اجرای نیات موقوفات، مراکز افق امامزادگان و خیران پخت شد.

وی با بیان اینکه برای تهیه و طبخ غذا بیش از ۸ میلیارد و ۶۰۴ میلیون ریال هزینه شده است، افزود: بر اساس نیت واقفان و خیران بخشی از غذاهای طبخ شده بین عموم مردم و بخشی نیز تنها بین سادات، طلاب و نیازمندان توزیع شد.

زارع زاده یادآور شد: در این ضیافت علوی تعداد زیادی از برادران اهل سنت نیز بر سر سفره امیرالمومنین (ع) میهمان شدند.

وی ادامه داد: همچنین به مناسبت این عید بزرگ، ۲ هزار و ۸۰ بسته کمک‌های مومنانه در قالب طرح تبرکات علوی و با هزینه ۲ میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریال تهیه و در اختیار خانواده‌های آسیب پذیر قرار گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد اضافه کرد: ۸ هزار و ۲۰۰ قرص نان و بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم شیرینی و خرما در مجموع به ارزش ۴۹۵ میلیون ریال از محل اجرای نیت موقوفات تهیه و در اختیار موقوف علیهم قرار گرفت.

وی با اشاره به تهیه هشت سری کمک جهیزیه برای نوعروسان نیازمند استان همزمان با عید سعید غدیرخم گفت: با شناسایی نوعروسان مستحق از طریق مراکز افق امامزادگان و بقاع متبرکه، اقلام مورد نیاز در اختیار آنها قرار گرفت.

زارع زاده ادامه داد: همچنین در این روز، چهار زندانی جرایم غیرعمد با محکومیت مالی ۳۰۰ میلیون ریال از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

وی به اختصاص ۹۰ میلیون ریال برای اجرای برنامه‌های فرهنگی به مناسبت جشن ولایت علوی اشاره کرد و گفت: برپایی هفت کاروان شادی، توزیع بسته‌های هدیه بین کودکان و برگزاری مسابقه مجازی کتابخوانی از جمله برنامه‌هایی بود که برای این روز تدارک دیده شد.

زارع زاده با اشاره به تهیه ماسک برای کادر درمان بیماران کرونایی عنوان کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک با هزینه بیش از ۳۲ میلیون ریال تهیه شد و در اختیار آنها قرار گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد نیز با اشاره به ذبح ۱۰ رأس گوسفند در ایام دهه ولایت گفت: هزار و ۲۰۰ بسته گوشت گوسفند در کنار بسته‌های معیشتی از طریق خیرین با محوریت مراکز افق امامزادگان در قالب عقیقه و … بین نیازمندان، طلاب و سادات توزیع شد.

اخبار مرتبط

آتش سوزی در کارگاه خیاطی زندان اوین مهار شد/ درگیری بین زندانی‌های محکومیت مالی و سرقت با ورود انتظامات تحت کنترل درآمد

اهدای ۴۶ هزار جهیزیه به نوعروسان نیازمند از ابتدای سال جاری

توزیع بسته‌های لبنی بین زندانیان سراسر کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha