بیانیه مشترک حزب‌الله و امل درباره برگزاری مراسم محرم امسال

 بیانیه مشترک حزب‌الله و امل درباره برگزاری مراسم محرم امسال

به گزارش سراج24، جنبش امل و حزب‌الله با صدور بیانیه مشترکی، خواستار پایبندی به توصیه ها و تاکید های مراجع دینی درباره مراسم عزاداری محرم امسال با توجه به شرایط کرونایی شدند.

در این بیانیه آمده است: امسال ماه محرم همانند هر سال از راه می رسد و حامل مفاهیم، ارزش‌های دینی و انسانی است که پایه‌های آن را سبط رسول اکرم (ص)، سید الشهدا امام حسین (ع) ثبیت کرد تا سالروز واقعه کربلا با تمام حزن مصائب، غم‌ها و آلامش در یادها زنده بماند؛ واقعه‌ای که نمونه والای فداکاری را به منظور رهایی انسان ارائه می‌کند. جاودانه نگه داشتن مراسم عاشورا مهمترین اتفاق تاریخی است که رسول اکرم (ص) و اهل بیت (ع) به آن توصیه کرده‌اند.

حزب الله و جنبش امل بیان کردند: امسال براساس توصیه‌ها و تاکیدهای مراجع دینی برگزاری مراسم عاشورا باید با رعایت اصول بهداشتی و پایبندی به این اصول از سوی محبان و عاشقان امام حسین (ع) باشد؛ زیرا کرونا که کل جهان را دربرگرفته همچنان سیر صعودی داشته و اخیرا در لبنان شیوع خطرناکی پیدا کرده به طوری که تهدیدی جدی برای سلامت و بهداشت افراد و جامعه است. حزب‌الله لبنان و امل مساله را بررسی کرده و قرار شد بزرگداشت مراسم عاشورایی طبق اصول مناسب شامل این موارد باشد:

۱ـ تمرکز بر برگزاری مراسم عاشورایی در منازل به واسطه مشارکت از طریق مراسم‌های عاشورایی که از رسانه و تلویزیون شبانه روز پخش می‌شوند.

۲ـ نهایت استفاده از علما، مبلغان و خطبای منابر حسینی از طریق شبکه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی با هدف انتقال پیام کربلا و مجالس حسینی.

۳- مشارکت و احیای مراسم از طریق به نمایش گذاشتن نمادهای سیاه و حزن و دیگر شیوه های مشابه.

۴ـ محدود کردن فعالیت‌های عزاداری به آنچه در بالا گفته شد؛ بدون برگزاری نشست‌ها، مجالس عمومی و دسته‌جات که منجر به ازدحام و تجمعاتی شوند که خطری برای جان افراد شرکت کننده باشند.

این دو گروه شیعی در بیانیه خود تاکید کردند: از خداوند متعال می‌خواهیم این روزها و شب‌های ماه محرم را مناسبتی عظیم برای تاکید بر محبت و تعلق خاطر به شیوه عاشورایی قرار دهد و از خدا می‌خواهیم که جهان به برکت حسین و اصحابش (ع) از این بیماری رهایی یابد.

اخبار مرتبط

نام قاتل شهید «عماد مغنیه» فاش شد

ورود غیرمجاز به عراق، پیامدهای سنگینی دارد

پیشنهادات رهبر جریان صدر عراق برای برپایی مراسم عزاداری محرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha