بیانیه مشترک حزب‌الله و امل درباره برگزاری مراسم محرم امسال

 بیانیه مشترک حزب‌الله و امل درباره برگزاری مراسم محرم امسال

به گزارش سراج24، جنبش امل و حزب‌الله با صدور بیانیه مشترکی، خواستار پایبندی به توصیه ها و تاکید های مراجع دینی درباره مراسم عزاداری محرم امسال با توجه به شرایط کرونایی شدند.

در این بیانیه آمده است: امسال ماه محرم همانند هر سال از راه می رسد و حامل مفاهیم، ارزش‌های دینی و انسانی است که پایه‌های آن را سبط رسول اکرم (ص)، سید الشهدا امام حسین (ع) ثبیت کرد تا سالروز واقعه کربلا با تمام حزن مصائب، غم‌ها و آلامش در یادها زنده بماند؛ واقعه‌ای که نمونه والای فداکاری را به منظور رهایی انسان ارائه می‌کند. جاودانه نگه داشتن مراسم عاشورا مهمترین اتفاق تاریخی است که رسول اکرم (ص) و اهل بیت (ع) به آن توصیه کرده‌اند.

حزب الله و جنبش امل بیان کردند: امسال براساس توصیه‌ها و تاکیدهای مراجع دینی برگزاری مراسم عاشورا باید با رعایت اصول بهداشتی و پایبندی به این اصول از سوی محبان و عاشقان امام حسین (ع) باشد؛ زیرا کرونا که کل جهان را دربرگرفته همچنان سیر صعودی داشته و اخیرا در لبنان شیوع خطرناکی پیدا کرده به طوری که تهدیدی جدی برای سلامت و بهداشت افراد و جامعه است. حزب‌الله لبنان و امل مساله را بررسی کرده و قرار شد بزرگداشت مراسم عاشورایی طبق اصول مناسب شامل این موارد باشد:

۱ـ تمرکز بر برگزاری مراسم عاشورایی در منازل به واسطه مشارکت از طریق مراسم‌های عاشورایی که از رسانه و تلویزیون شبانه روز پخش می‌شوند.

۲ـ نهایت استفاده از علما، مبلغان و خطبای منابر حسینی از طریق شبکه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی با هدف انتقال پیام کربلا و مجالس حسینی.

۳- مشارکت و احیای مراسم از طریق به نمایش گذاشتن نمادهای سیاه و حزن و دیگر شیوه های مشابه.

۴ـ محدود کردن فعالیت‌های عزاداری به آنچه در بالا گفته شد؛ بدون برگزاری نشست‌ها، مجالس عمومی و دسته‌جات که منجر به ازدحام و تجمعاتی شوند که خطری برای جان افراد شرکت کننده باشند.

این دو گروه شیعی در بیانیه خود تاکید کردند: از خداوند متعال می‌خواهیم این روزها و شب‌های ماه محرم را مناسبتی عظیم برای تاکید بر محبت و تعلق خاطر به شیوه عاشورایی قرار دهد و از خدا می‌خواهیم که جهان به برکت حسین و اصحابش (ع) از این بیماری رهایی یابد.

اخبار مرتبط

پیشنهادات رهبر جریان صدر عراق برای برپایی مراسم عزاداری محرم

حزب‌الله: تا ۲۵ سال دیگر، اسرائیلی در کار نخواهد بود/ رژیم صهیونیستی محکوم به زوال است/ همه زندگی سردار سلیمانی برای قدس بود

فیلم| ارتباط سپاه و حزب الله از زبان سید حسن نصرالله

0 نظر

ارسال نظر

capcha