قمی:

مطالبه گری آن روی سکه گروه‌های جهادی است

مطالبه گری آن روی سکه گروه‌های جهادی است

به گزارش سراج24، دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با نمایندگان گروه‌های جهادی در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر (سرچشمه) با هدف بررسی و رفع موانع موجود و ایجاد هم‌افزایی بین این گروه‌ها برگزار شد.

حجت‌الاسلام قمی در این نشست تصریح کرد:‌ این نشست در پاسخ به دغدغه‌های مقام معظم رهبری تشکیل شد و ما اگر بتوانیم کوچکترین حمایتی را از گروه‌های جهادی انجام دهیم با افتخار و تمام وجود نسبت به آن اقدام خواهیم کرد. در این رابطه اولین هدف ما شنیدن سخنان گروه‌های جهادی بود که با برگزاری این نشست به این مهم دست یافتیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: ما در آستانه محرم قرار داریم و یکی از دغدغه‌هایمان این است که هیئات مذهبی به صورت جهادی وارد میدان شوند و از این منظر، حضور فعال گروه‌های جهادی در این وادی ضروری است. محرم و صفر در اصل یک فرصت مهم برای گفتمان سازی انقلاب اسلامی است و باید از فرصت محرم و نسبت‌گیری هیئات مذهبی، برای گفتمان سازی جهادی استفاده کرد.

وی در ادامه و با اشاره به نقش سازمان تبلیغات اسلامی در گفتمان سازی جهادی اظهار داشت: یک نیروی واکنش سریع در انقلاب وجود دارد که به آن نیروی جهادی گفته می‌شود و مطالبه گری آن روی سکه کار جهادی است. همچنین سازمان تبلیغات اسلامی خادم گفتمان سازی جهادی است و بدون تردید تمام توان و ظرفیت خود ازجمله ظرفیت رسانه‌ای و ظرفیت حوزه هنری انقلاب اسلامی را برای این امر مهم به کار خواهد گرفت.

در ادامه این دیدار، محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور ضمن ابراز خرسندی از برگزاری نشست مذکور عنوان کرد: جریان جهادی کشور باید به یک فناوری برای مأموریت انقلاب تبدیل شود و هدف انقلاب را پیش ببرد و اربعین حسینی یک نمونه بارز این فناوری است.

وی تصریح کرد: ما در بسیج سازندگی نه‌تنها فرمانده نیستیم،‌ بلکه این بار را بر دوش خود احساس کردیم که در گفتمان سازی جهادی به شکل اثرگذار عمل کنیم.

زهرایی با تأکید بر نقش تربیتی محرومیت‌زدایی خاطرنشان ساخت: هشت سال دفاع مقدس عرصه‌ای بود برای تربیت مدیران انقلاب، ‌دوران حال حاضر و محرومیت‌زدایی عرصه‌ای است تا مدیران جدید انقلاب تربیت شوند.

در ادامه این نشست نمایندگان گروه‌های جهادی کشور به دیدار سال گذشته خود با مقام معظم رهبری اشاره کردند و به بیان نقطه نظرات، تشریح مشکلات و موانع فعالیت گروه‌های جهادی پرداختند.

در خاتمه این نشست، با پیشنهاد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مقرر شد تا دیدارهای مذکور به صورت مستمر ادامه یابد.

اخبار مرتبط

فضای مجازی در کشور رها شده است

خداحافظی محمد حمزه‌زاده؛ معاون سینمایی جدید «حوزه هنری» منصوب شد

فعالیت حوزه هنری سازمان تبلیغات در کشورهای مختلف/ وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی، تبلیغ اصیل و سنتی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha