امام جمعه بوشهر:

مقاومت در سخت‌ترین شرایط از آموزه‌های مهم امام موسی کاظم(ع) است

مقاومت در سخت‌ترین شرایط از آموزه‌های مهم امام موسی کاظم(ع) است

به گزارش سراج24، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری یکشنبه‌شب در جمع خبرنگاران با تبریک میلاد امام موسی کاظم (ع) اظهار داشت: توحید محور تمامی معارف اسلامی است و تمامی ارکان اصول دین و فروع دین از توحید سرچشمه می‌گیرد. به همین خاطر کفر و شرک در مقابل توحید قرار دارد.

وی افزود: یکی از سخنان مهم حضرت امام موسی کاظم (ع) این است که هر پدیده‌ای که در جهان مشاهده می‌شود کتابی برای آموزش معارف، تجربه اندوزی و عبرت آموزی است. به همین خاطر انسان‌های بزرگ از پدیده‌ای که می‌بینند، درس می‌گیرند و استفاده کارآمد و شایسته در رشد شخصیتی خود می‌کنند.

امام جمعه بوشهر به جایگاه دنیوی و اخروی پاداش خدمت به مردم اشاره کرد و گفت: خدمت مقوله‌ای است که در تمام عالم وجود حاکم است و هر پدیده‌ای مثل بدن انسان، که مشاهده می‌شود، تمام اجزا آن در خدمت هم هستند و اگر بخشی در خدمت بخش‌های دیگر نباشد، قطعاً آن بخش هم به بخش خود آسیب می‌رساند و هم به بخش‌های دیگر.

وی تاکید کرد: خدمت به دیگران علاوه بر سفارشات دینی، نشان از عقلانیت و انسانیت است و آثار آن در دنیا، رفع چالش‌های زندگی برای دیگران و نیز خدمت رسانی دیگران به انسان است. لذا در متون فاخر دین و هم در قرآن و هم در روایات تاکید و تصریح شده است که هر خدمتی آثار بسیار عالی آسمانی در آخرت دارد.

آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: کسب معرفت و دانش دینی برای افراد مستعد، واجب کفایی است و برای دیگران استفاده از علما جهت فهم دین، واجب عینی است. به همین دلیل اسلام در کسب دانش و به ویژه دانش دینی تاکید بسیار داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار کرد: امام موسی کاظم (ع) نماد مقاومت، مظلومیت، عبادت و مبارزه نرم در سخت‌ترین شرایط با دشمنان داخلی و خارجی بود و زمینه را برای توسعه فرهنگ اسلامی فراهم آورد.

وی خاطرنشان کرد: ساحت مقدس هشتمین پیشوای شیعیان حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) و تمامی فرزندان آن حضرت، پرورش یافته مکتب آسمانی امام کاظم (ع) هستند.

آیت الله صفایی بوشهری صریح کرد: امام کاظم (ع) به تاریخ آموخت که با دشمنان نباید سازش کرد و در سخت‌ترین شرایط باید استقامت و مقاومت کرد و همواره در انتظار پیروزی و موفقیت بود.

اخبار مرتبط

آغاز اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت

روایت مقاومت مدافعان شهر در شبکه پنج سیما

از هشت هنرمند تئاتر دفاع مقدس، تجلیل می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha