پیام تسلیت حجت الاسلام غلامی در پی درگذشت حجت الاسلام موسویان

پیام تسلیت حجت الاسلام غلامی در پی درگذشت حجت الاسلام موسویان

به گزارش سراج24، در پی درگذشت حجت الاسلام عباس موسویان، فقیه اقتصاددان، متخصص مالی اسلامی و همچنین استاد تمام گروه اقتصاد اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی رضا غلامی، رئیس شورای سیاست گذاری مجمع عالی علوم انسانی اسلامی پیام تسلیت صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است؛

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت استاد و محقق گرانمایه، حجت الاسلام والمسلمین سید عباس موسویان برای اینحانب و همکارانم بسیار تکان دهنده و اندوه بار است. بدون تردید استاد سید عباس موسویان از عالمان بزرگ در عرصه اقتصاد اسلامی محسوب می شد که از هیچ‌ تلاشی برای بسط، تعمیق و گره گشایی از مسائل اقتصاد اسلامی به ویژه بانکداری اسلامی دریغ نکرد و امروز نظریات او در این ساحت، جزو نظریات برجسته و اثرگذار محسوب می شود. جدای از مراتب و مجاهدت های علمی، استاد موسویان از شخصیتی مخلص، متواضع و متخلق به اخلاق الهی نیز بهره مند بود و همین امر همکاری با او را شیرین و جذاب می کرد.

هر چند ثلمه درگذشت این دانشمند گرانقدر قابل جبران‌ نیست لکن یقیناً نام سید عباس موسویان برای همیشه در زمره اقتصاددان های بزرگ جهان اسلام ثبت شده و آثار علمی او چراغ راه پژوهشگران و دانش پژوهان اقتصاد اسلامی خواهد بود. اینجانب این مصیبت را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرج الشریف و نایب برحقش رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی، خانواده ارجمند ایشان و همچنین به کلیه دوستان و همکاران او در مراکز علمی، خصوصاً پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، تسلیت عرض می نمایم. از خداوند متعال برای این فقید سعید رحمت واسعه و علوّ درجات و برای خانواده و دوستان ایشان صبر و اجر مسالت دارم.

رضا غلامی، رئیس شورای سیاست گذاری مجمع عالی علوم انسانیِ اسلامی

اخبار مرتبط

بی توجهی به مشکلات جامعه ایثارگری از سوی دستگاه ها قابل قبول نیست

سپاه محور موضوعات در عرصه‌های مختلف است

مقام و مسئولیت نباید به جایگاهی برای سوءاستفاده تبدیل شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha