رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

باید فرهنگ‌ ازدواج بدون گردهمایی، نهادینه شود

باید فرهنگ‌ ازدواج بدون گردهمایی، نهادینه شود

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ۱۳۶مین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کوئید ۱۹، خواستار چاره‌اندیشی برای برگزاری ازدواج‌های بدون گردهمایی باهدف کاهش زنجیره‌های انتقال این بیماری شد.

مهرزاد لطفی با بیان اینکه برگزاری آئین‌های ازدواج یکی از دلایل عمده افزایش شیوع بیماری کوئید ۱۹ در استان طی هفته‌های اخیر بوده است، اظهار داشت: با توجه به ادامه‌دار بودن اپیدمی کرونا ویروس در دنیا و کشور ما، چاره‌اندیشی برای برگزاری ازدواج‌های بدون گردهمایی با هدف کاهش زنجیره‌های انتقال این بیماری، یک ضرورت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام تصمیم‌گیری مجموعه وزارت علوم برای برگزاری کنکور سراسری افزود: باید برنامه‌ریزی برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری این آزمون را در دستور کار معاونت بهداشت دانشگاه قرار داد.

ساماندهی نحوه توزیع نذورات مردمی با همکاری بین بخشی دیگر و نهادهای خیریه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با پیگیری مصوبات نشست روز گذشته و با توجه به نزدیک بودن ایام سوگواری ماه محرم، خواستار ساماندهی نحوه توزیع نذورات مردمی با همکاری بین بخشی دیگر و نهادهای خیریه شد.

لطفی همچنین بر نقش تاثیرگذار افزایش آگاهی عمومی در مقابله موفقیت‌آمیز با کرونا ویروس تأکید کرد و گفت: در همین راستا لازم است به همت اعضای کارگروه اطلاع‌رسانی، تبلیغات محیطی در خصوص راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس در سطح شهرهای استان توسعه یابد.

وی معرفی هرچه بیشتر سامانه ۴۰۳۰ به‌عنوان یک سامانه پاسخگویی ۲۴ ساعته را نیز از دیگر نیازهای مردم برای دریافت پاسخ پرسش‌های خود در حوزه سلامت عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین به روال نشست‌های این ستاد، به بررسی آمار روزانه مبتلایان، نحوه نمونه‌گیری در آزمایشگاه‌های استان، میزان بستری و آمار مرگ‌ومیر مبتلایان بر اساس علت‌های مرگ پرداخت.

بررسی آمار مربوط به ابتلای مدافعان سلامت استان به کرونا ویروس به تفکیک گروه‌های مختلف، از دیگر محورهای نشست امروز بود.

اخبار مرتبط

دلار ۳ یا ۳۰ هزارتومانی تأثیری بر مشارکت مردم در بازسازی عتبات ندارد

هیأت‌های مذهبی از فرصت اربعین برای رفع مشکلات مردم در مناطق محروم استفاده کنند

فعالیت 120 موکب خرمشهری در قالب کمک‌های مومنانه

0 نظر

ارسال نظر

capcha