بزرگداشت و تبیین صحیح غدیر موجب وحدت، اقتدار و عزت مسلمانان می‌شود

بزرگداشت و تبیین صحیح غدیر موجب وحدت، اقتدار و عزت مسلمانان می‌شود

به گزارش سراج24، حجت‌‎الاسلام «سید ضیاء‌الدین آقاجانپور» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به اهمیت غدیر و لزوم ترویج آن در جامعه، اظهار داشت: فعالیت‌های ستاد غدیر باید به نوعی باشد که دهه غدیر در میان مردم و جامعه پررنگ‌تر باشد.

وی با بیان اهمیت این عید بزرگ نزد نبی مکرم اسلام(ص) گفت: ما در تاریخ پیامبر(ص) و شادی های آن، روزی را نمی یابیم که پیامبر گفته باشد: «به من تبریک بگویید»، حتّی روز ازدواجش و روز هجرتش از مکّه به مدینه و رهایی از چنگال مشرکان و روز فتح مکّه و پیروزی مسلمانان؛ ولی روز غدیر مکرّر می فرمودند: «به من تبریک بگویید»؛ زیرا پیامبر(ص) عظمت این روز را به خوبی درک می کرد و از شرافت این خاطره و برتری داشتن این عید بر سایر اعیاد آگاه بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: بی‌تردید واقعه غدیر خم فقط یک رویداد تاریخی نیست. بلکه حادثه‌ای بزرگ برای حفظ دستاورد‌های بعثت همه پیامبران الهی و خصوصاً پیامبر (ص) قلمداد می‌شود. به تعبیر دقیق‌تر استمرار خط و آموزه‌های نبوت است که جریان رسالت را به امامت پیوند می‌دهد و در تعیین صحیح مسیر اسلام و مسلمانان نقش محوری و اساسی دارد.

وی با بیان اینکه شهرک های مسکونی نیروهای مسلح و تجمیع خانواده ها دارای ظرفیت بزرگی در بزرگداشت این دهه عظیم هستند گفت: بستر و زیر ساخت های لازم برای برگزاری هر چه باشکوه این اعیاد بزرگ و با عظمت در شهرک های مسکونی نیروهای مسلح کاملاً آماده است و متولیان فرهنگی می بایست از این ظرفیت گرانسنگ و با ارزش نهایت بهره برداری را در شناساندن غدیر و اهمیت آن بویژه برای نسل نوجوان و جوان به کار بندند.

حجت الاسلام و المسلمین آقاجانپور به نقل از روایتی از امام معصوم با مضمون بزرگ ترین اعیاد، عیدالله الاکبر، یعنی عید غدیر است ادامه داد: بزرگداشت غدیر به منزله بزرگداشت توحید و ارج نهادن به رسالت انبیا از آدم تا رسول خاتم(ص) است.

وی تصریح کرد: بزرگداشت غدیر تجدید میثاق الهی و بیعت با ولی برگزیده خدا و دفاع از حق و شمشیر کشیدن به روی غاصبان ولایت و یاری کردن حضرت امیر(ع) در تنهایی و رساندن پیام حیات بخش محمدی به لب تشگان حقیقت است.

حجت الاسلام آقاجانپور با بیان اینکه دشمنان و نظام استکبار از تمام توان خود برای زیر سوال بردن اسلام علوی استفاده می کنند گفت: غدیر یک حقیقت همه گیر در جهان است و تبیین صحیح غدیر موجب وحدت، اقتدار و عزت مسلمانان است و ما باید بیش از پیش در شناساندن غدیر به ویژه در ایام دهه ولایت و امامت بهره ببریم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در ادامه با بیان مهمترین اقدامات وزارت دفاع در گرامیداشت اعیاد ولایت و امامت، برنامه های فرهنگی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع را به شرح ذیل اعلام کرد:

تهیه کلیپ های سخنرانی با موضوع تبیین فرهنگ ولایت، بازگویی حقیقت دین و همچنین نقش امامت در ساختار دینی

برگزاری دعای معنوی و پر فیض عرفه در شهرک های سازمانی با رعایت پروتکل های بهداشتی

برگزاری جشن عید سعید غدیر در کلیه سازمان ها و صنایع و شهرک های سازمانی بر اساس دستورالعمل های ابلاغی قرارگاه زیستی وزارت دفاع

تهیه مطالب با رویکرد ارتقاء دانش، معنویت و بصیرت دینی مخاطبان در فضای مجازی( شبکه‌های اجتماعی، پایگاه‌های اینترنتی و اینترانتی و ...) در قالب متن، تصویر، فیلم و ...

بخشش اضافه خدمت کارکنان وظیفه بر مبنای اخذ امتیاز در رعایت شاخصه های فرهنگ سازمانی

کمک و مساعدت به سربازان کم بضاعت و بازنشستگان در قالب رزمایش کمک مومنانه

عیادت و ملاقات با بیماران و کادر ایثارگر درمان با اهدای گل و لوح تقدیر

اهدای هدیه عمومی (عیدانه) به کارکنان خدوم وزارت دفاع

برپایی ایستگاه های صلواتی در سازمان ها و شهرک های مسکونی و اهدای گل، پذیرایی، اهداء اقلام بهداشتی مقابله با کرونا و ...به خانواده‌ها

سایر فعالیت های فرهنگی از جمله تبلیغات پیرامونی، آذین بندی و چراغانی سازمان ها و خیابان های اطراف شهرک‌های مسکونی

برگزاری مسابقات فرهنگی و اهدای جوایز به برگزیدگان، اهدای کتاب و هدایای فرهنگی، تهیه و توزیع بروشور و ...

اخبار مرتبط

١٠٠ ویژه برنامه دهه ولایت در شهرستان ری برگزار خواهد شد

محل قراردادن قرآن عامل نجات یک نمازگزار در حادثه تروریستی نیوزیلند

استفاده شخصی از امکانات عمومی در حکومت امامت ممنوع است/ ناسزاگویی به بزرگان اهل سنت خلاف سیره معصومین(ع) و کار شیعه انگلیسی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha