پویش مائده غدیر در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

 پویش مائده غدیر در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام و المسلمین عابدین کاظمی‌نیا‌ با اشاره به اینکه اطعام‌ غدیر بر اساس روایات، بسیار مورد توجه و از ارزشمندترین اعمال مورد نظر ائمه اطهار و مایه زنده نگه داشتن عظمت و بزرگی عید غدیر است، اظهار داشت: مطابق تفاهم بنیاد علوی و جامعه ایمانی مشعر از مجموعه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و ستاد فرمان اجرایی حضرت امام‌، پویش ملی مائده غدیر با کمک‌ هیأت‌های مذهبی و با هدف طرح پخت و توزیع اطعام در روز غدیر در استان اجرایی می‌‌شود.

وی تصریح کرد: 18‌ تن مرغ از ستاد اجرایی فرمان امام‌ تحویل گرفته شد و 18‌تن مرغ به ارزش 300‌میلیون تومان تحویل شد و برای طبخ غذا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز در اختیار هیات‌های مدهبی استان قرار گرفت‌.

مسئول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: با 260میلیون تومان مشارکت هیأت‌های مذهبی مجموعا 50 هزار پرس غذای گرم‌ در شب و روز عید غدیر توزیع می‌شود.

کاظمی‌نیا با تاکید بر مشارکت 32 هیات برای اجرای این پویش در استان افزود: 4 هیأت مذهبی در لردگان ، 4 هیأت در اردل، 6 هیأت در فارسان و 4 هیأت در بن و دیگر شهرستان‌های استان در این طرح مشارکت دارند.

مسئول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در شهرکرد‌ نیز به صورت متمرکز 5 هزار غذا در ناهار روز عید غدیر طبخ‌ و توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیش از این‌ نیز در ماه مبارک رمضان  70 هزار وعده غذایی از سوی این‌ نهاد در استان طبخ و بعنوان افطاری توزیع شد، گفت: در ایام‌ شیوع کرونا اهمیت اطعام‌ روز عید غدیر به عنوان‌ یک سنت ارزشمند شکل گرفته و در حال گسترش است.

کاظمی‌نیا بیان کرد: با توجه به اینکه مردم چهارمحال و بختیاری همگی‌ دوستدار و محب و ارادتمند امام علی (ع) هستند ، پویش ملی مائده غدیر  با هدف زنده نگه داشتن غدیر و به صورت کاملا بهداشتی و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار  می‌شود.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت سرلشکر جعفری به مناسبت درگذشت مادر شهید «همت»

ایستادگی و مقاومت لازمه تداوم انقلاب اسلامی است

صبر و بردباری خانواده شهدا در راه انقلاب اسلامی ستودنی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha