اهدای 500 سری جهیزیه در اهواز

اهدای 500 سری جهیزیه در اهواز

به گزارش سراج24، مراسم اعطای ۵۰۰ سری جهیزیه، بعدازظهر امروز با حضور نماینده ولی فقیه، فرمانده سپاه حضرت‌ولیعصر(عج) خوزستان و جمعی از مسئولین و زوج‌های جوان در ناحیه مقاومت بسیج امام‌علی(ع) اهواز برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام موسوی‌فرد ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر اظهار کرد: امیدواریم حاصل این ازدواج مبارک فرزندان صالح باشد.

وی با اشاره به آیه "و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله با امره قد جعل الله لکل شیئا قدرا" گفت: با توکل به خداوند و توسل به اهل بیت(ع) می توان زندگی را شروع و بر مشکلات فائق آمد. وعده خدا تخلف پذیر نیست.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: طبق آمار رسمی، متاسفانه آمار جمعیت رو به کاهش است و فرزندآوری بسیار پایین است، طبق این روندی که پیش می‌رود در سال‌های آینده با کمبود جمعیت مواجه می‌شویم و پیری جمعیت از مشکلات جدی کشور است.

وی زوج‌های جوان را به سازش و مدارا کردن و صبر در زندگی توصیه کرد و افزود: خداوند متعال در قرآن کریم سوره بقره می فرماید: "هُنَّ لِبَاسٌ لَّکُمْ وَأَنتُمْ لِبَاسٌ لَّهُنَّ" این آیه مبارکه بیانگر نقش اصلاحی همسران است و به این مفهوم که زن و شوهر باید همانند لباسی عیب‌های یکدیگر را بپوشانند و در اصلاح یکدیگر بکوشند.

موسوی‌فرد ادامه داد: یکی از ویژگی‌های لباس حفاظت و حراست از بدن است این ویژگی هم باید در زندگی مشترک قرار بگیرد و زوج ها از یکدیگر در مقابل مشکلات حفاظت و حراست کنند.

ازدواج باعث قوام جامعه اسلامی است

در ادامه این مراسم سردار شاهوارپور اظهار کرد: ازدواج باعث قوام نسل و جامعه اسلامی می شود. با ازدواج و تولید نسل و تربیت در مکتب اهل بیت(ع) جامعه اسلامی قوام و قدرت پیدا می کند.

وی افزود: طرح اهدای این ۵۰۰ سری جهیزیه با همکاری و مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام‌خمینی(ره) و سپاه پاسداران انجام شد و قرار است این کار مبارک در سطح استان ادامه پیدا کند.

فرمانده سپاه حضرت‌ولیعصر(عج) خوزستان گفت: ارزش این جهیزیه‌ها ۱۵ میلیون تومان است و قرار است بین زوج‌های جوان و نیازمند خوزستانی توزیع گردد.

وی در پایان گفت: به مناسبت عیدغدیرخم طرح های زیادی از جمله اهدای جهیزیه، توزیع بسته‌های کمک‌معیشتی توسط سپاه پاسداران، حوزه‌های مقاومت بسیج و پایگاه‌های تابعه در استان خوزستان انجام شد.

اخبار مرتبط

افزایش اهدای خون در عاشورا و تاسوعای حسینی

اهدای خون ۵۴۸ نفر درطرح «نذر خون»

رشد ۲ درصدی اهدای خون در تاسوعا و عاشورای امسال قم

0 نظر

ارسال نظر

capcha