گام دوم رزمایش «کمک مؤمنانه»در خراسان جنوبی آغاز شد

گام دوم رزمایش «کمک مؤمنانه»در خراسان جنوبی آغاز شد

به گزارش سراج24، مهدی هنری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه شعبان و دستور اجرای نهضت «کمک مؤمنانه» پس از اجرای گام اول در ماه مبارک رمضان گام دوم نهضت کمک مؤمنانه در استان خراسان‌جنوبی آغاز شد.

وی با بیان اینکه گام دوم رزمایش «کمک مؤمنانه» شامل سه مرحله است، بیان داشت: طی سه مرحله از اجرای رزمایش خدماتی از جمله توزیع بسته‌های معیشتی و بسته‌های کمک تحصیلی جهیزیه، گوشت و غذاهای گرم، پخت و توزیع نان توسط مواکب، کیف و کفش و کارت هدیه به نیازمندان و افراد آسیب‌دیده از کرونا ارائه خواهد شد.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی تبیین کرد: رزمایش مواسات اعلام همبستگی ملت ایران بود و مردم خراسان‌جنوبی هم در این مدت ولایتمداری خود را با لبیک به خواسته مقام معظم رهبری بیش از پیش نشان دادند.

هنری با اشاره به آغاز مرحله اول گام دوم رزمایش «کمک مؤمنانه»، توضیح داد: این مرحله از رزمایش از عید قربان آغاز شده و تا عید غدیر ادامه خواهد داشت که روز چهارشنبه مراسم مرحله اول در محل حسینیه جماران برگزار خواهد شد.

وی اعلام کرد: در مرحله اول از گام دوم نهضت «کمک مؤمنانه» تاکنون تعداد ۹۷ کارت هدیه به ارزش ریالی ۳۳۴ میلیون ریال، بیش از دو هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی، هشت هزار و ۵۰۰ بسته نان به ارزش ریالی ۴۲ میلیون و۵۰۰ هزار ریال، بیش از ۱۰۱ هزار و ۵۴ بسته گوشت، ۲۴ هزار و ۲۶۷ پرس غذای گرم بین افراد نیازمند توزیع شده است.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در پایان با اشاره به نحوه توزیع کمک‌های مؤمنانه در گام دوم رزمایش، خاطرنشان کرد: در این مرحله اولویت با افرادی است که در گام قبلی شناسایی و ثبت‌نام شده‌اند اما سبد کالا دریافت نکردند.

اخبار مرتبط

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

کمک مردم خمینی‌شهر به ۸۰۰ دانش ‌آموز نیازمند

همکاری بسیج سازندگی با معاون آب و خاک برای محرومیت‌زدایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha