مراحل رزمایش مومنانه در فارس از عید قربان تا پایان ماه صفر

مراحل رزمایش مومنانه در فارس از عید قربان تا پایان ماه صفر

به گزارش سراج24، سیدمجتبی سرورزاده اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی، نهادی خدمت‌رسان در استانها است که زمینه‌های عمرانی، اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی از عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی این  سازمان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به آخرین اقدامات این سازمان در ایام اخیر، بیان کرد: رزمایش مواسات و همدلی با همراهی و همکاری مردم و خیرین صورت گرفت و این سازمان به عنوان یکی از اعضای عظیم حرکت‌های جهادی، توزیع کمک‌ها را بر عهده داشت.

سرورزاده ضمن تاکید بر حفظ کرامت انسانی افراد نیازمند، یادآور شد: در مرحله اول این رزمایش، با توجه به اتحاد و هم‌پوشانی که میان دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در استان با محوریت نماینده ولی فقیه در استان و استاندار وجود داشت، با همدلی مردم یک میلیون و ۳۰۰ هزار بسته معیشتی تهیه و توسط گروه‌های جهادی میان مردم آسیب‌دیده از وضعیت موجود، توزیع شد.

به گفته وی، این گوشه‌ای از فعالیت عظیم جهادی است که مردم استان فارس انجام دادند به نحوی که مقام معظم رهبری هم در پیام نوروزی خود، به این مهم اشاره فرمودند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس ادامه داد: اینکه خیران فارس در بخش اجاره‌بهای منازل و اماکن تجاری فعالیت داشتند، کاری بسیار ارزشمند و شایسته بود.

سرورزاده با اشاره به اینکه شناسایی آسیب‌دیدگان کرونا و نوع نیازمندی آنها نیز توسط گروه‌های جهادی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: مراحل بعدی رزمایش کمک‌های مومنانه از عید قربان تا غدیر، دهه اول محرم و دهه آخر صفر را شامل می‌شود که با هماهنگی اداری این کارها انجام شده و گروه‌های جهادی نیز با خیرین رایزنی لازم را انجام داده و منابع مالی را تامین می‌کنند.

  رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس با بیان اینکه کار جهادی را تسهیلگری است نه تصمیم‌گیری، افزود: ورود خیرین و گروه‌های جهادی جلوی بخشی از اتفاقات ناگوار در جامعه را می‌گیرد.

سرورزاده با یادآوری اینکه ۱۰ مرداد ماه، سالروز دیدار گروه‌های جهادی با مقام معظم رهبری، گفت: ایشان این خدمات و حرکت‌های جهادی را بسیار مهم و لازم می‌دانند، به حدی که در فردای این دیدار، یک پیام ۹ بندی را به منویاتشان افزودند.

وی اضافه کرد: رهبر انقلاب در یکی از این بندها می‌فرمایند: “کار جهادی آنقدر شیرین است که امثال بنده نمی‌تواند پاسخگوی محبتهای شما باشد اما در عین حال با کار جهادی که اندیشه‌های جهادی را خلاقانه ایجاد می کنید، غافل از کارهای یدی و تعمیر دیوار منزل فلان پیرزن هم نشوید.” چون در کارهای یدی، دورهمی و جمعی است و متخصصان مختلف برای این کارها، زیرمجموعه یک استاد کار می کنند اگرچه ممکن است حتی خودشان تامین‌کننده قسمتی از نیازهای مالی این پروژه باشند.

اخبار مرتبط

باز شدن پای موکب خدام‌الحسین فریدونکنار برای کار جهادی

مسئولان اقتصادی در انجام کار جهادی از نیروهای مسلح الگو بگیرند

هیئتی‌ها پایبند به اصول بهداشتی در محرم‌اند

0 نظر

ارسال نظر

capcha