دیداری برای رونق مشاغل خانگی در قم

دیداری برای رونق مشاغل خانگی در قم

به گزارش سراج24، در دیداری که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد، آیت الله اعرافی به همراه دکتر سید امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به تشریح اولویت های این بنیاد در اجرایی کردن منویات رهبری و رفع محرومیت زدایی در کشور پرداختند.

آیت الله اعرافی گفت: ما در حوزه طراحی ها ، برنامه های جامع و مهمی را تدارک دیده ایم و در همه این طرح ها و برنامه ها به بعد اجتماعی حوزه توجه ویژه شده است.

امام جمعه قم خاطر ادامه داد: ستاد بحران و حوادث غیر مترقبه حوزه نشان دهنده اهتمام ویژه حوزه در بحث اجتماعی است و این ستاد در حوادث اخیر کشور مثل سیل، زلزله و حادثه کرونا نقش مهمی ایفا کرد و فعالیت و حضور طلاب و روحانیون جهادی بدون مزد و مواجب در خدمت رسانی به مردم و آسیب دیدگان واقعا چشمگیر بود.

امام جمعه قم با اشاره به طرح آمایش در حوزه و ضرورت همکاری بنیاد برکت برای اجرایی شده بهتر این طرح خاطر نشان کرد : ما در طرح آمایش باید حداقل ۵۰ تفاهم نامه و اقدام مشترک را شناسایی کنیم و این باب وسیع باید استمرار پیدا کند، به طور مثال در الگوی آموزش و پرورش حداقل ۴۰ برنامه به امضای مدیر حوزه های علمیه و وزیر آموزش و پرورش رسید و بنیاد برکت می تواند با تعامل خوب خود با حوزه به اجرایی شدن بهتر این طرح و سایر طرح هایی که حوزه در نظر دارد کمک کند.

آیت الله اعرافی با اشاره به اهمیت ورود جدی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در بخش اشتغال، فرمود: در بحث اشتغال که بنیاد برکت به خوبی ورود کرده است، باید به این نکته توجه کند که اشتغال در هر منطقه از کشور فرهنگ  و ظرفیت خاص آن منطقه را می طلبد و اشتغال زایی در هر منطقه باید با ویژگی ها و شرایط آن منطقه منطبق باشد.

ایشان کمک به رشد مشاغل خانگی را مهم دانست و گفت: در گذشته بسیاری از خانواده ها با همین مشاغل خانگی امرار معاش می کردند و امروز نیز باید به این مقوله کمک شود تا مشاغل خانگی رشد و توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به ضرورت کمک به بخش صنعت و تولید ابراز داشت: در این شرایط اقتصادی اولویت با صنایعی باشد که در آستانه ورشکستگی قرار گرفته اند تا از این وضعیت نجات پیدا کرده و از چرخه تولید و اشتغال باز نماند.

امام جمعه قم در پایان با اشاره به ظرفیت عظیم و بی نظیر حوزه در منطقه و جهان تاکید کرد: از همه نقاط کشور در قم سکونت دارند و همچنین از بیش از ۱۲۰ کشور طلبه در این شهر مشغول به تحصیل علوم دینی هستند، صدها موسسه دینی و فرهنگی و مجلات علمی و تخصصی همگی از ظرفیت های مهمی است که باید در همه تصمیم گیری ها مورد توجه و عنایت باشد.

در ابتدای این دیدار، دکتر سید امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گزارشی از فعالیت های صورت گرفته توسط این بنیاد ارائه داد.

اخبار مرتبط

جزئیات 4200 فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در بوشهر

اهدای جهیزیه به زوجین جوان «جزیره هرمز» توسط بنیاد برکت و احسان

ایجاد 188 هزار شغل در مناطق محروم کشور با اولویت آسیب‌دیدگان از کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha