برگزاری جشنواره مقاومت در شرایط کرونایی

برگزاری جشنواره مقاومت در شرایط کرونایی

به گزارش سراج24 ،  مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس ،پیرامون تاثیرات کرونا بر جشنواره مقاوت گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، روند برگزاری این رویداد فرهنگی نیز در وضعیت نامعلومی قرار داشته و در حال حاضر بخشی از کارهای مقدماتی و برنامه‌ریزی‌ها انجام شده است. چرا که ممکن است، شرایط بیماری تغییر کرده و جشنواره به تعویق بیافتد. بنابراین تمامی برنامه‌ریزی‌های فیزیکی و مجازی با احتساب تعویق و تأخیر در زمان برگزاری انجام می‌شود. براین اساس دو مقطع زمانی هفته دفاع مقدس و هفته بسیج برای برگزاری جشنواره در نظر گرفته شده است.

مهدی عظیمی میرآبادی افزود: این نهاد فرهنگی در حوزه اندیشه و هنر اسلامی و تجمیع هنرمندان انقلابی رکنی اساسی محسوب شده و موظف به حمایت از آن‌هاست تا این هنرمندان در شرایطی که احساس می‌کنند از جانب دیگران رانده شده‌اند به حوزه هنری روی آورده و مورد پذیرش قرار گیرند. اگر حوزه هنری نسبت به تقویت احساس همدلی در همه سطوح برای اقشار فرهنگی بکوشد، قطعاً موفق‌تر خواهد بود.

دبیر شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت خاطرنشان کرد: این اشتباه بزرگی است که حوزه هنری سطح خود را در حد یک کمپانی بداند، چرا که این نهاد با نمونه‌سازی و مدل‌سازی باید به مأمنی برای فعالیت هنرمندان تبدیل شود. تغییر حداقلی این نهاد از کمپانی فیلم‌سازی به تولید آثار برای نمونه‌سازی و الگوسازی، اقدامی مناسب و لازم است، اما اگر در میدان مسابقه با کمپانی‌های دیگر به حوزه‌های تولید، نمایش، عرضه و تکثیر وارد شود، قطعاً با موجودیت خود فاصله داشته و در اجرای تعهدات خود دچار مشکل می‌شود.

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس ادامه داد: سفارش کار به دیگران با نگاه الگوسازی اقدامی درست و به‌جا است، اما این روند با تعهد به بخشی از بدنه سینمای ایران مسیر دیگری را در پیش گرفته است.

وی درباره انتظار هنرمندان از حمایت‌های حوزه هنری عنوان کرد: در هر برهه‌ای از تاریخ حمایت از اقشار هنرمند مستلزم انگیزه نهادهای فرهنگی و اعمال سیاست‌های راهبردی است. بنابراین اگر در همه بخش‌های فرهنگی هنری این انگیزه ایجاد و بدون زاویه با هنرمندان انقلابی به حمایت، همکاری و جذب افراد پرداخته شود، قطعاً شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه خواهیم بود. براین اساس بروز بحران‌هایی نظیر کرونا، جنگ و غیره در اساس این سیاست‌های حمایتی تغییری ایجاد نکرده و تنها تفاوت آن در تاکتیک‌های اجرایی و شکل اعمال آن است.

عظیمی‌میرآبادی در پایان یادآور شد: در شرایط رکود اقتصادی و مشکلات معیشتی ناشی از آن، انتظار می‌رود مدیریت جدید حوزه هنری سیاست‌های حمایت از اقشار فرهنگی را بیش از گذشته در دستور کار خود قرار داده و به اهداف راهبردی خود جامه عمل بپوشاند.

اخبار مرتبط

تدارک هیات‌های مذهبی کردستان در اربعین

راهپیمایی اربعین در شهرستان شادگان برگزار نمی شود

اجرای ۶۰۰ برنامه از سوی سپاه ثارالله در هفته دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha