گفت‌وگو| سیدعلیرضاتقدیری

برای انسان، گِرد هم آمده‌ایم

برای انسان، گِرد هم آمده‌ایم

«سید کمیل حسینی»، مدیر «مجموعۀ آرمانا» و پژوهشگر حوزۀ خانواده و اخلاق جنسی است که در چند پروژه هنری و مستند مثل مستند «ایکس سونامی» و «بازگشت پانوراما» هم فعالیت داشته است. به بهانۀ انتشار اولین کتاب ایشان با نام «آخ جون که من منم»، گفتگویی با ایشان داشتیم که در ذیل می‌خوانید:
مجموعه آرمانا یک مجموعه فرهنگی هنری است که از مرداد ماه 1386 آغاز به فعالیت کرده و تا کنون بیش از 70 کارگاه آموزشی در استان‌های مختلف مانند بوشهر، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، هرمزگان و... برگزار کرده است. جالب است بدانید که تا کنون در این سلسله کارگاه‌ها بیش از ۵ هزار نفر آموزش دیدند.
مجموعه آرمانا، مجموعه‌ای کاملاً خصوصی است و به هیچ ارگان ونهادی وابسته نیست. آرمانا حدود هزار نفر مربی دارد و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فعالیت می‌پردازد.
محور فعالیت آرمانا، بیشتر تربیت مربی برای مهد کودک‌ها و مراکز آموزشی است. محتوای تربیتی این مجموعه در خصوص «بنیان خانواده»، «تربیت جنسی» و «اخلاق جنسیتی» تعریف شده و عمدۀ انگیزه محورهای فعالیتی مجموعۀ ما، مبارزه با تهاجم فرهنگی و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی است.
هم اکنون حوزۀ فعالیت ما در سطح ملی است؛ اما معتقد به گسترش این حوزه و فعالیت فراملی هستیم. اصلاً شعار مجموعۀ آرمانا این است که:  «برای انسان، گِرد هم آمده‌ایم».

کتاب «آخ جون که من منم» که توسط انتشارات «نغمه نو اندیشه» چاپ شده است با محوریت اخلاق جنسی و رضایت‌مندی افراد از جنسیت خود نوشته شده که با توجه به شرایط کرونایی و  تازگیِ چاپ، استقبال خوبی از آن صورت گرفته است. ایدۀ این کتاب، پس از انتشار کتاب "لکلکی در کار نیست" آمد. با دیدن این کتاب که اصلاً با فرهنگ ایرانی اسلامی هم خوانی ندارد؛ تصمیم گرفتم تا کتابی مطابق فرهنگ ایرانی اسلامی تالیف کنم.
این کتاب، بر خلاف کتابهای هم موضوعِ خود که به مسائل بهداشتی و پزشکی اشاره کرده‌اند؛ به جنبه جزئی‌تری پرداخته که در 6 راهبرد به  تربیت جنسی می‌پردازد و از مهمترین انها هویت دهی به افراد است.
از سر فصل های مهم این کتاب می‌توان به «مدیریت نه گفتن» و «چگونه از تجاوز جلوگیری کنیم» اشاره کرد. مخاطبان این کتاب، والدین، مربیان پرورشی و مربیان مهدکودک‌ها هستند. 
از ویژگی‌های دیگر این کتابِ ۱۵۰ صفحه‌ای، این است که در انتهای کتاب، چک‌لیستی برای راهنمایی والدین و مربیان تهیه شده تا مخاطبان بتوانند راحت‌تر به آن دسترسی داشته باشند.

اخبار مرتبط

ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی مهمترین رسالت حوزه فرهنگی است

رضایی: سازمان سراج، نهادمردمی است/«مسجد محوری» با جدیت پیگیری می‌شود

بیانیه مهم هیأت‌های سراسر کشور در آستانه ماه محرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha