همزمان با دهه کرامت؛

استاد غلام‌رضا سازگار (مداح اهل بیت) خادم فرهنگ رضوی شد

استاد غلام‌رضا سازگار (مداح اهل بیت) خادم فرهنگ رضوی شد

به گزارش سراج24، استاد غلامرضا سازگار متولد ۱۳۲۰ از زمان کودکی به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) ارادت داشته و همین علاقه او را مداح اهل بیت (ع) کرده است.

غلامرضا سازگار از دلیل علاقه‌اش به خاندان اهل بیت (ع) گفت: پدرم از بچگی من را به مجالس روضه می‌برد و همین باعث ارادت من به خاندان اهل بیت(ع) شد طوری که اگر روزی من را همراه خودش به مجالس روضه نمی‌برد ناراحت می‌شدم. 

این خادم فرهنگ رضوی افزود: از همان زمان کودکی وقتی کسی شعر زیبایی از اهل بیت(ع) را می‌خواند تا عین آن شعر نمی‌ساختم آرام نمی‌شدم، از همان کودکی به دلیل صدای خوبم مردم استقبال زیادی از مداحی‌هایم می‌کردند و به مرور از بچگی نوحه می‌ساختم تا آرام آرام غزل، قصیده و شعر هم اضافه شد و از ۱۵ سالگی هم می‌خواندم و هم می‌سراییدم.

مطلب مزتبط:

نویسنده معروف، خادم فرهنگ رضوی شد

 

وی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات از خواب که بیدار می‌شوم  احساس می‌کنم شعری به من عنایت شده و آن را روی کاغذ می‌نویسم، این همه لطف حتما گوشه چشمی از حضرت بوده که توانسته‌ام شعر بگویم، من قابل این حرف‌ها نیستم، خدارا شکر در حال حاضر بیش از ۴۰ جلد کتاب شعر دارم که به کتاب‌های «صیام تا قیام» و «مرآت ولایت» می‌توان اشاره کرد و منحصرا برای امام رضا(ع) نیز شعر زیاد سروده‌ام و در اشعار پراکنده‌ام نیز برای امام هشتم(ع) شعر زیاد دارم و شاید کم شاعری باشد که به اندازه من برای این امام همام شعر سروده باشد.

این شاعر اهل بیت(ع) در ادامه با ذکر خاطره‌ای بیان کرد: یک روز از حرم اقا بیرون می‌آمدم و در حال خداحافظی بودم که این بیت شعر به سراغم آمد: 

دل که شد از آه من صاعقه‌اش می‌کنم
شعله جان سوز بی سابقه‌اش می‌کنم
هر که شود زائرم وقت خداحافظی
تا در باغ بهشت بدرقه‌اش می‌کنم

اخبار مرتبط

«منبر مکتوب» وقف حرم امام رضا (ع) شد

دورهمی آنلاین فعالان فضای مجازی برگزار می‌شود

پرونده ویژه اولین سالگرد شهادت حاج قاسم

0 نظر

ارسال نظر

capcha