مسئولان حج و زیارت با خانواده شهید «حمیدرضا اسداللهی» دیدار کردند

مسئولان حج و زیارت با خانواده شهید «حمیدرضا اسداللهی» دیدار کردند

به گزارش سراج24، همزمان با هفته حج حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه و علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت امروز با حضور در منزل شهید مدافع حرم حمیدرضا اسداللهی با خانواده این شهید دیدار و گفت‌وگو کردند.

شهید حاج حمید رضا اسداللهی از کارگزاران حوزه حج و زیارت و فعالان شاخص در عرصه فرهنگی بود که در آذرماه سال ۱۳۹۴ در مبارزه با مزدوران تکفیری در سوریه به شهادت رسید.

در این دیدار سرزده که در فضایی صمیمی انجام شد، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تجلیل از ایثار شهیدان مدافع حرم و خلوص، ایمان و فداکاری شان برای دفاع از حریم اهل بیت(ع)، اظهار داشت: مجاهدت مدافعان حرم، دفاع از کشور و ملت ایران نیز محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات وحشیانه‌ تروریست‌های تکفیری، مبارزات مدافعان حرم را مسیر دفاع از اسلام و مسلمانان دانست و گفت: شهادت عنایت ویژه باریتعالی به بندگان خاص خود است و شهید با معرفت و شهودی که پیدا می کند لایق این مقام ومنزلت می‌شود.

حجت‌الاسلام نواب همچنین از صبر و فداکاری والدین و همسر این شهید والا مقام تجلیل  و از خداوند متعال برای آنان صبر و شکیبایی مسئلت کرد و با قرائت فاتحه یاد و خاطره این شهید را گرامیداشت.

رئیس سازمان حج وزیارت نیز در این دیدار لزوم آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت را یادآور شد و گفت: این فرهنگ را باید در گذر زمان و در مسیر اهداف عالیه انقلاب اسلامی حفظ کرد و زنده نگاه داشت.

در این دیدار از سوی سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت، هدایایی به رسم یادبود به خانواده این شهید والامقام تقدیم شد.

والدین و همسر شهید حمیدرضا اسداللهی نیز در این دیدار، خاطراتی از این شهید گرانقدر بیان کردند.

برپایه این گزارش، از شهید حمیدرضا اسداللهی دو فرزند پسر به یادگار مانده است. این شهید که دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات عرب در دانشگاه تهران، از بانیان کنگره لقاءالحسین(ع) و فعالان و نخبگان حوزه بین‌الملل بود و ارتباط مؤثر و مستمری با نیروهای جهادی دیگر کشورها داشت، در سن ۳۳ سالگی در مأموریت مستشاری در سوریه در منطقه خان طومان به فیض شهادت نایل آمد.

در این دیدار همچنین شعبانعلی اسداللهی، پدر شهید با تشکر از حضور سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج وزیارت، داشتن روحیه جهادی را از ویژگی‌های بارز این شهید دانست و گفت: شهید حمیدرضا اسداللهی در سال ۹۰ با رها کردن شغلش در وزارت بهداشت، خود را وقف کارهای جهادی کرد و در آخرین اعزام خود به سوریه، در آذرماه سال ۹۴ همزمان با اذان ظهر با برخورد ترکش به گردنش در منطقه خان طومان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در پایان این دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به زندگینامه و خاطرات رزمندگان اسلام و مدافعان حرم، خواستار ثبت و ضبط خاطرات ارزشمند آنان شد و این خاطرات را چراغ راه آیندگان توصیف کرد.

اخبار مرتبط

نام‌گذاری سالن دانشکده علوم به نام شهید کوچک‌زاده

برگزاری مسابقه آنلاین، از زندگینامه شهید مجید عسگری

از کارمندی وزارت بهداشت تا حضور در جبهه‌های سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha