حوزه هنری برخاسته از انقلاب است و باید چشمه تولید هنر ارزشمند باشد

حوزه هنری برخاسته از انقلاب است و باید چشمه تولید هنر ارزشمند باشد

به گزارش سراج24، مراسم تکریم محسن مؤمنی شریف و معارفه محمد مهدی دادمان رئیس جدید حوزه هنری صبح امروز یکشنبه ۸ تیرماه با حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از اهالی فرهنگ، هنر و شخصیت‌های مختلف در حوزه هنری برگزار شد.

حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم اظهارداشت: حوزه هنری، حوزه‌ای برخاسته از انقلاب است. عمرش وابستگی تام به تاریخ انقلاب دارد. نگاه رهبران این مرز و بوم و ولی فقیه زمان ما، هم به این حوزه، مانند چشمه تولید هنری ارزشی است.

رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی بر همین اساس بنده در زمانی که مسؤولیت داشتم در سازمان تبلیغات، سال‌ها در شورای سیاست‌گذاری، کارکردهای حوزه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیگیری می‌کردم. بر اساس ضوابط سعی شد حوزه ادبیات و سینما تقویت شود. در سال‌های اخیر در حوزه کارهای مستند قابل دفاع شکل گرفت که رخ آنها در جشنواره‌های مستند نمایان شد.

وی با بیان این که در حوزه ادبیات داستانی از هنرمندان این عرصه دفاع می‌کنم، چراکه پرقوت ظهور یافتند و همچنان ادامه راه می‌دهند، هر چند راه طی نشده زیاد داریم، گفت:‌ در حوزه هنر تجسمی، حوزه هنری دارای یک تابلوی کاملا نقاشی شده از انقلاب و دفاع مقدس است و هنرمندان مختلف در ایجاد هنر تجسمی قدرتمند به خوبی نقش ایفاد کرده‌اند.

خاموشی توضیح داد: در حوزه پژوهش، تئاتر و سایر حوزه‌ها، قوت خوبی دیده می‌شود. روزی که حجت‌الاسلام قمی به سازمان آمدند، در هیأت امنا مأموریت دادند طبق وظیفه قانونی حرکت کنیم. من نیز نگاه ایشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تخصصی یافتم. در طول این یک سال آقای دادمان هم کار می‌کردند و جلسات متعددی با آقای مومنی داشتند تا این مدیریت دست به دست شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان سخنان خود توصیه‌هایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطرح کرد و گفت: آقای دادمان حوزه هنری برای انقلاب است و هدف انقلاب اسلامی هنر متعهد است. نقشه راه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رهبر تعیین می‌کند؛ چراکه هنرشناس هستند و اگر زمانی در حوزه‌ای پرفروش شدیم، توصیه ایشان بود. پس خاستگاه این است که برای تعالی کلمه انقلاب کار کنیم. باید در کنار انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، سبک زندگی در بخش چشم‌اندازها به مدافعین حرم نیز نگاه ویژه شود. امروز باید به رسانه‌ها توجه کنید. می‌توانید با بهره از رسانه و فناوری، عدد یک را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به بی‌نهایت تبدیل کنید. کاشت، داشت و برداشت سه تعبیری هستند که رهبر انقلاب در زمانی فرمودند و بر آن تأکید داشتند که پرورش هنرمند، حفظ او و بهره‌گیری از او برای تولید آثار باید مورد تلاش مدیران باشد. امیدواریم در حوزه ادبیات داستانی هم که آقای مومنی شریف در آن مشغول کار هستند، به زودی شاهد رونمایی از تازه‌ترین اثرشان باشیم.

اخبار مرتبط

اولین جلسه توجیهی بانوان رابط نواحی برگزار شد

از زنده به گور کردن مردم بی‌گناه تا کشیدن چادر از سر زنان

کتابی برای عبور از سردرگمیِ فرهنگی

0 نظر

ارسال نظر

capcha