حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی:

شبکه‌های اجتماعی انقلابی باید در مطالبه مسائل انقلاب اسلامی فعال شوند

شبکه‌های اجتماعی انقلابی باید در مطالبه مسائل انقلاب اسلامی فعال شوند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی پیش از ظهر پنجشنبه درهمایش رویداد شبکه‌ساز همکاران انقلاب اسلامی استان قزوین که در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: شبکه‌سازی از ضروریات حیات بشری است و بشر امروز علاوه بر حیات اجتماعی یک حیات شبکه‌ای دارد.

معاون راهبری و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی گفت: امام خمینی (ره) علاوه بر اسلام اجتماعی، بر اسلام انقلابی تاکید داشت و اجازه نمی‌داد روحانیون گوشه‌نشیی اختیار کند و سرنوشت مردم و کشور در اختیار لیبرال‌های منفعت‌طلب قرار گیرد.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: اسلام اجتماعی و انقلابی دارای مزیت‌های فراوان و اثر گذاری است که همه این مزیت‌ها و ظرفیت‌ها باید در شبکه‌های اجتماعی فعال شوند.

وی با بیان اینکه فطرت دینی انسان در هیچ شرایطی تغییر پیدا نمی‌کند خاطرنشان کرد: دین ترکیبی از فرهنگ و مناسک است و آنچه در شرایط روز تغییر می‌کند، شدت و سستی علایق و نوع رفتار است.

حجت‌الاسلام حریزاوی با اشاره به لزوم توجه به نوع قضاوت مردم و تاثیرگذاری آن در عکس‌العمل مخاطبان تصریح کرد: فضای مجازی بخشی از واقعیت است و دشمنان با طرح‌های مختلف از طریق عوامل داخلی و خارجی با عناوینی همچون جامعه مدنی تلاش می‌کنند آنچه را که خود برای جامعه می‌پسندند به جامعه اسلامی ما تحمیل کنند.

وی با اشاره به نظریه اسلامی امت وسط اشاره کرد: مقام معظم رهبری در مقابل طرح‌های غربی شبکه‌سازی، نظریه حلقه‌های میانی را مطرح کرده و تاکید دارند که اگر در کشور هشت میلیون نیروی انقلابی پای کار وجود داشته باشد، انقلاب و کشور در همه عرصه‌ها بیمه خواهد شد.

وی یادآور شد: دشمنان در ادوار مختلف بخصوص در فتنه ۸۸ با استفاده از عوامل داخلی و حتی بیت‌المال از ظرفیت‌ شبکه اجتماعی برای ضربه زدن به انقلاب استفاده کردند و جریان انقلابی نیز باید فعالیت خود را در این میدان توسعه دهد.

وی افزود: عرصه‌های فعالیت شبکه همکاران انقلاب اسلامی، عرصه‌های واقعی مردم در بخش‌های مختلف از جمله فرهنگی و اقتصادی است.

معاونت راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیلغات اسلامی تاکید کرد: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اگر نیروهای انقلاب پرچم مطالبه‌گری و عدالت‌خواهی را بلند نکنند، دشمنان پرچم مطالبات مردم را بلند خواهند کرد و مردم امروز گروه‌هایی که دغدغه آنان را از مسئولان مطالبه کنند، مورد توجه قرار می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای انقلابی باید در قالب تشکل‌های همکار نیازها و مسائل مردم استان خود را شناسایی و این مطالبات را از مسئولان و مدیران استان پیگیری کنند.

حجت‌الاسلام حریزاوی تصریح کرد: بیانات مقام معظم رهبری مانفیست همه ما است و ما اجازه نداریم که جلوتر و یا عقب‌تر از ایشان حرکت کنیم؛ لذا شبکه همکاران متعلق به همه اقشار جامعه است و روحانیون در این شبکه نقش راهبری و هدایت را برعهده دارد.

معاونت راهبری و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی گفت: اگر نیروهای انقلاب در موضوع غیزانیه خوزستان به موقع ورود پیدا نمی‌کردند اتفاقی شبیه موضوع هفت‌تپه و هفت‌سنگان رخ می‌داد.

اخبار مرتبط

تسهیل در ازدواج؛ الفبای فراموش‌شده خانواده‌ها/ پدر، مادر! شما مقصرید!

توصیه‌های رهبر معظم انقلاب برای مبارزه با فساد: باید با همه ابعاد فساد مبارزه کنید

بانوان فعال فرهنگی در بیرجند گردهم آمدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha