مستندهای «نقض حقوق بشر آمریکایی» روی آنتن شبکه مستند

مستندهای «نقض حقوق بشر آمریکایی» روی آنتن شبکه مستند

به گزارش سراج24، همزمان با هفته حقوق بشر آمریکایی، شبکه مستندسیما باکس جدیدی از جدول پخش روزانه خود را به این موضوع اختصاص داده و به مدت 6 روز مستندهایی با موضوعات نقض حقوق بشر توسط آمریکا و مصداق های آن پخش می کند.
بر اساس این گزارش، امروز شنبه 7 تیرماه مستند «فرزند الینور» به کارگردانی حسین زارع زاده روی آنتن می رود. این مستند به اقدامات آمریکا در جریان جنگ های جهانی اول و دوم و خلق منشور حقوق بشر و کارکرد آن می پردازد. یکشنبه 8 تیرماه مستند «عملیات سیانور» پخش خواهد شد. این مستند ماجرای عملیاتی سری با همکاری سیا و موساد برای از بین بردن قوای اعراب در جنگ 6 روزه اعراب و اسرائیل و همچنین دلیل شروع جنگی تمام عیار اتمی بین دو کشور آمریکا و اسرائیل است.
همچنین روز دوشنبه مستند «زمانی برای تولد، زمانی برای مرگ» از قاب شبکه مستند پخش خواهد شد؛ «ساعت 6 به وقت واشنگتن» مستند دیگری است که به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی، روز سه شنبه 10 تیرماه روی آنتن شبکه مستند می رود؛ این مستند که به کارگردانی امیرحسین نوروزی تولید شده است، به مذاکرات کمپ دیوید و تأثیرات آن می پردازد. 
مستند «خاطرات نارنجی» به تبعات بی شمار استفاده از سلاح های شیمیایی، موسوم به «عامل نارنجی» که در جنگ ویتنام از سوی دولت آمریکا استفاده می شد، می پردازد و تأثیر مخرب این سلاح را بر شیمیایی شدن مردم ویتنام و سربازان آمریکایی مورد بررسی قرار داده است. این فیلم مستند روز چهارشنبه 11 تیرماه پخش خواهد شد. «ناو وینسنس» آخرین مستندی است که در این باکس تلویزیونی پخش خواهد شد. 

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha