روایتی از همرزم شهید «محمّدباقر اسدی گرمارودی»؛

روایتی از همرزم شهید «محمّدباقر اسدی گرمارودی»؛

به گزارش سراج24، شهید «محمّدباقر اسدی گرمارودی» فرزند «رجبعلی» در اولین روز فروردین 1344 در «کبودکلایه» از توابع تنکابن به دنیا آمد.

به گفته پدر، «محمدباقر» اشتیاق فراوانی برای رفتن به مسجد داشت. زمانی که نوحه‌خوانی می‌کردم، توّجه می‌کرد و سعی داشت همگام با من تکرار کند. علاوه بر آن، در نوجوانی در تنکابن به کلاس آموزش قرآن می‌رفت و نسبت به ادای نماز جماعت نیز مقید بود.»

باید هوای بی‌سیم‌چی را داشته باشید / حکایت خوردن کمپوت به روش شهید

او دانش‌آموز پایه سوّم متوسطه در رشته ساختمان از هنرستان فنّی «شهید مُسلمی» تنکابن بود که به قصد عزیمت به جنگ، ترک تحصیل کرد. محمدباقر که تحت تأثیر اندیشه‌های شهید مطهّری بود، در روزهای انقلاب به صفوف تظاهرات‌کنندگان پیوست. این شهید بزرگوار علاوه بر آن، در توزیع اعلامیه‌های امام خمینی در تنکابن، خرّم‌آباد و رامسر نیز فعالیت داشت.

«شهربانو» در مورد برادرش چنین می‌گوید: «پاکدامنی و ادبش زبانزد همگان بود. هرگز زودتر از دیگران دست به غذا نمی‌برد و سیر نمی‌خورد. ما را به حفظ حجاب سفارش می‌کرد و می‌گفت: حافظ این انقلاب باشید و اجازه ندهید به دست نامحرمان و نااهلان بیفتد. هر چند ساده می‌زیست اما استوار و ثابت‌قدم بود. ندیدم نماز اول وقتش ترک شود.»

باید هوای بی‌سیم‌چی را داشته باشید / حکایت خوردن کمپوت به روش شهید

و امّا در روایتی از «محمد اسماعیل‌پور» از هم‌رزم شهید آمده است: «نسبت به دیگر همکاران، قدّ بلندی داشت و بی‌سیم‌چی ما بود. در مأموریت‌های طرح جنگل که آنتن بی‌سیمش به شاخه درخت گیر می‌کرد، می‌گفت: قدّ بلند، این بدی را هم دارد. داخل جنگل با شاخه­‌های درخت،‌ سیخ درست می‌کرد و بالای سَر بچه‌ها می‌ایستاد و با آن، میوه کمپوت­‌شان را برمی‌داشت. می‌گفت: باید هوای بی‌سیم‌چی را داشته باشید.»

محمدباقر در 15/8/1361 از سپاه تنکابن راهی مناطق نبرد حق علیه باطل شد و سرانجام در 28 بهمن 1362 در مریوان به شهادت رسید و با بدرقه اهالی کبودکلایه در گلزار شهدای این روستا آرام گرفت.

باید هوای بی‌سیم‌چی را داشته باشید / حکایت خوردن کمپوت به روش شهید

فرازی از وصیت‌نامه شهید «محمّدباقر اسدی گرمارودی»:

به شما عزیزانم توصیه می‌کنم هرگز رهبری را تنها نگذارید و گوش به فرمان امر رهبر باشید. راه شهدا را ادامه دهید. قرآن بخوانید و به آن عمل کنید. نماز اول وقت را فراموش نکنید و در نماز جمعه و جماعات شرکت نمایید. به خواهرانم توصیه می‌کنم حجاب خود را به نحو احسن رعایت کنند.

اخبار مرتبط

معرفی کتاب «اعزام به بهشت»

بزرگداشت شهید محمد تقی سالخورده

تمبرهای «پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس» رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha