روحیه جهادی عامل پیشبرد فعالیت ها است

روحیه جهادی عامل پیشبرد فعالیت ها است

به گزارش سراج24، محمد روح‌الامینی در جریان دیدار مسئولان تبلیغات اسلامی استان با سرپرست خبرگزاری مهر در استان اردبیل که در دفتر این خبرگزاری برگزار شد عنوان کرد: علی رغم این‌که برای پیشبرد تمامی امور مخصوصاً رسانه و خبر به ابزار و امکانات نیاز دارم اما می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های مفید و افسران جنگ نرم با وجود کم و کاستی‌ها نیز در مقابل رسانه‌های معاند و ضد انقلاب ایستادگی کرد.

وی افزود: ظرفیت رسانه‌ها بسیار بالا است و در دوران شیوع کرونا شاهد بودیم که کسب و کارهای رسانه‌ای و آموزش‌های بهداشتی در رسانه برای مقابله با کرونا و تبلیغات و فرهنگ‌سازی در خانه بمانیم به کمک مردم آمد و این ظرفیت لزوم سرمایه گذاری و توجه بیشتر به بستر رسانه را نشان میدهد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: در تمامی کارها روحیه جهادی یکی از مهمترین عوامل پیشبرندگی بوده و در همه امور باید ذهنمان به نتیجه کار معطوف شود و دنبال قید و بند و اسم و رسم نباشیم چرا که آرمانمان از آرممان مهم‌تر است.

روح‌الامینی از واقف بودن مدیران به اهمیت قلم و اصحاب رسانه سخن گفت و اظهار کرد: خوشبختانه مدیر کل تبلیغات اسلامی استان دارای سواد رسانه‌ای خوبی هستند و مشکلات و دغدغه‌های اصحاب رسانه را به خوبی درک و در صدد رفع نیازهای اصحاب رسانه بر می‌آیند.

وی از هم افزایی و هماهنگی مهر استان با تبلیغات اسلامی ابراز خرسندی کرد و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان مهمترین کمک و حامی خبرگزاری مهر می‌تواند هم در زمینه مادی و هم معنوی به پیشبرد این خبرگزاری کمک کند تا مسئولان این حوزه بتوانند به رسالت انقلابی و فرهنگی خود عمل کنند. بیش از این‌که بودجه کم داشته باشیم ایده کم داریم.

در ادامه حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل عنوان کرد: در طول ادوار مختلف تاریخ اردبیل عالمان و فرهیختگان بزرگی داشته و این استان از پتانسیل بالایی در زمینه رسانه و اصحاب قلم نیز برخوردار است که اگر مورد حمایت قرار گیرد بخش بزرگی از تولیدات صدا و سیمای کشور را می‌تواند تأمین کند.

وی در زمینه اهمیت حمایت از اصحاب رسانه بیان کرد: اگر حمایت‌های لازم از اصحاب رسانه و قلم صورت نگیرد این قشر مورد سوءاستفاده دشمن قرار گرفته و آسیب‌های جبران ناپذیری را شاهد خواهیم بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از سرپرستی خبرگزاری مهر اردبیل به‌عنوان نیروی مخلص انقلابی فعال یاد کرد و افزود: خبرگزاری مهر در استان اردبیل بسیار فعال و پر حضور در برنامه‌ها و جلسات استان است اما با کمبودهایی مواجه است که در تلاشیم برای رفع این کمبودها اقدامات لازم صورت گیرد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده با اظهار نارضایتی از اینکه بیشتر امکانات رسانه‌ای در مرکز کشور قرار دارد، اظهار کرد: با وجود تمام کمبودهایی که در استان اردبیل در بحث رسانه با آن مواجهیم، شاهد تولید انیمیشن‌های مفید، قوی و مذهبی مثل فیل شاه در اردبیل هستیم.

وی با بیان اهمیت توجه مسئولین به ایده‌های جوانان و مخصوصاً اصحاب رسانه تصریح کرد: بیش از اینکه از کمی بودجه رنج ببریم، دچار مشکل کمی ایده هستیم، اگر ایده فرهنگی درست و نویی داشته و کارایی آن ایده را ثابت کنیم، تأمین بودجه آن نیز به نحوی حل شدنی خواهد بود.

مالک پناهی سردی سرپرست خبرگزاری مهر در استان اردبیل هم با اشاره به تلاش های این مرکز برای ارتباط‌گیری و تیم سازی با نیروهای مخلص و انقلابی و متخصص در شهرستان‌های استان، گفت: برای عمل به رسالت انقلابی و مقابله با تهاجمات و شبیخون فرهنگی دشمن، در ساختار خبرگزاری مهر اردبیل از جوان‌های مؤمن و متعهد و انقلابی استفاده کردیم.

وی در ادامه اذعان کرد: کم و کاستی‌هایی در امر تأمین بودجه و مخارج جاری داریم اما با این وجود همدلی نیروها و روحیه جهادی همراه با علاقه برای ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی و مقابله با حیله‌های رسانه‌ای دشمنان باعث پیشرفت روز افزون خبرگزاری مهر استان شده است.

سرپرست خبرگزاری مهر در استان اردبیل گفت: حمایت‌ها و بودجه‌هایی که در اختیار ما قرار می‌گیرد در مقایسه با رسانه‌های غربی که ما در مقابل این رسانه‌ها عرض اندام می‌کنیم بسیار ناچیز است و این را می‌طلبد که مسئولین نگاه جدی و ویژه‌ای به این بخش داشته باشد. وی تصریح کرد: با وجود اینکه با کمبود امکانات و ابزار مواجهیم اما سلاح اصلی و ابزار ما، اعتقادات ما است و در راه دفاع از آن و اشاعه و ترویج اعتقادات انقلابی و ارزشی‌مان لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد.

اعتبار مناسب فرهنگی و تبلیغی عمده مشکلات و آسیب های اجتماعی را مرتفع می سازد

محمد روح الامینی در نشست مشترک با رئیس اداره امور اقتصادی و دارایی اردبیل نیز در سخنانی گفت: کمک به توسعه فرهنگی و تبلیغی از تاثیرگذاری بالایی در سطح کلان جامعه برخوردار است و بسیاری از مشکلات ناشی از آسیب های اجتماعی را مرتفع می سازد.

وی کسرکردن بودجه دستگاه های فرهنگی را باعث ایجاد چالش بزرگی و تهدید فرهنگی در جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: در تخصیص اعتبارات بایستی به ادارات بنا به اهمیت کارکرد و حساسیت وظایف محوله، نگاه کرد در حقیقت قائل شدن تبعیض مثبت برای دستگاه های فرهنگی ضروری است و نتیجه سازنده ای در حوزه اجتماعی و فرهنگی در برخواهد داشت.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی کشور، مشاهده میدانی و بررسی مشکلات موجود در ادارات استانها را از ملزومات اساسی در رفع موانع و آسیب ها عنوان داشت و بیان کرد: شناسایی ظرفیت های استان و مشاهده از نزدیک بایستی در دستور کار قرار گیرد تا از اتلاف هزینه و نیرو جلوگیری شود و کارکرد مناسبی فراهم شود.

در ادامه علیرضا نوروزی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل، در سخنانی ضمن خیر مقدم گویی و تقدیر از حضور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی کشور، در سخنانی، فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی را پیشگیرانه عنوان کرد و ارزش این فعالیت ها را بسیار مهم و اساسی دانست و اذعان کرد: نتیجه کار فرهنگی به نسبت دیگر فعالیت ها ملموس و قابل مشاهده نیست اما در بطن جامعه تاثیر بسیار مهم و اساسی دارد لذا مورد نقد برخی افراد قرار میگیرد که از انصاف به دور است چرا که اگر کار فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی نباشد، شاهد آسیب های فرهنگی بیشماری خواهیم بود.

وی با بیان آمادگی این اداره در حمایت از ترویج شعائر دینی در جامعه با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی گفت: این اداره کل با تمام توان همه جانبه آماده همکاری با اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل است چرا که پیشرف در امور جامعه در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، آموزشی و... منوط به زیر بنای فرهنگی قوی و محکم دارد که سازمان تبلیغات اسلامی رسالت بزرگی در این خصوص بردوش دارد و همگان موظفیم با این اداره همکاری لازم را داشته باشیم.

 

ایده‌های خلاق در زمینه تبلیغات دینی مورد توجه قرار گیرد

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی در نشست دیگری که با مدیر حوزه هنری استان اردبیل عنوان کرد: مدیریت همراه با هم افزایی و تعامل با مجموعه‌های ذیربط، به مثابه عمل منسجم و واحد با رویکرد مناسب و تأثیرگذار است.

وی حوزه هنری را بازوی تخصصی سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه ارائه محتوای دینی و فرهنگی به زبان هنر عنوان کرد و افزود: حوزه هنری با ظرفیت‌های ویژه در بحث هنر و با توجه به دغدغه‌های فرهنگی و تدینی که دارد، به‌عنوان بازوی تخصصی سازمان تبلیغات اسلامی در انتقال محتوا به شیوه نوین و با استفاده از ابزار هنر است که تعامل تنگاتنگ با سازمان تبلیغات اسلامی می‌تواند از اثرگذاری بالایی در زمینه نشر و گسترش فرهنگ و آموزه‌های ناب اسلامی در جامعه برخوردار باشد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی کشور تعریف پروژه مشترک اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با حوزه هنری را باعث خرسندی و مایه امیدواری در زمینه توسعه مباحث دینی در قالب هنر عنوان کرد و گفت: بهره مندی از استعداد و توانایی هنرمندان متعهد و انقلابی و حمایت از ایده‌های خلاق در زمینه تبلیغ دینی از اولویت‌های اساسی در تعامل دوسویه این دو نهاد انقلابی است که باید تا بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 

ظرفیت‌های بالایی استان اردبیل در عرصه هنر مورد توجه قرار گیرد

 

در این نشست حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده به ظرفیت‌های بالای هنری و هنرمندان استان اشاره کرد و گفت: تعامل تنگاتنگ حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی در شکوفایی استعدادها و استفاده مفید از ظرفیت هنری ذاتی مردم استان نقش بسزایی خواهد داشت.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان در زمینه اهمیت حمایت از هنر و هنرمندان اظهار داشت: اگر حمایت‌های لازم از هنرمندان صورت نگیرد این قشر انگیزه لازم برای رشد را از دست خواهند داد و مورد سوءاستفاده دشمن قرار گرفته و آسیب‌های جبران ناپذیری به عرصه هنر وارد آمده و موجب بروز برخی ناهنجاری‌ها در جامعه خواهد شد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده در سخنانی با اشاره به پیوستگی دیرینه هنر و دین اذعان کرد: برای استفاده از روش‌های تبلیغ نوین دین، تعریف مبنایی هنر انقلاب و تعیین چارچوب فعالیت‌ها در این زمینه لازم است و این مسئله نقش هنر مخصوصاً در بحث انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

اولین جلسه توجیهی بانوان رابط نواحی برگزار شد

شاهسواری: سینما می‌تواند بیانگر لطافت روابط انسانی در دوران جنگ ‌تحمیلی باشد

خاطرات فرمانده مدافع حرم به سه‌زبان ترجمه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha