گسترش وظایف نهادها در قبال فرهنگ عمومی/ جنگ فرهنگی و فکری جدی است

گسترش وظایف نهادها در قبال فرهنگ عمومی/ جنگ فرهنگی و فکری جدی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد اظهارکرد: اول تیرماه به فرمان امام راحل، سازمان تبلیغات اسلامی تأسیس شد.

وی اضافه کرد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، در ساختار حکومت و کارهای اجرایی باید تغییر و تحولاتی روی می داد.

ولی نژاد ادامه داد: از آنجا که انقلاب ما، انقلاب اسلامی بود و براساس دین و ارزش ها و فضائل و معنویت آغاز شد و به پیروزی رسید، دغدغه انقلابیون و امام راحل دفاع از قرآن، معنویت و ارزش ها و مقدسات بود و بعد از اینکه ساختاری بندی حاکمیت شکل گرفت به این نتیجه رسیدند که یک مجموعه فرهنگی و دینی هم در جامعه نیاز است تا اهداف انقلاب اسلامی در این مجموعه تحقق یابد و به همین دلیل، سازمان تبلیغات اسلامی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مردپایه است و مردم از ارزش ها و حمایت می کنند، گفت: دشمن به این نتیجه رسید که با این انقلاب، از راه جنگ نظامی و تحریم نمی تواند مقابله کند، به همین دلیل دشمن در مطالعات و طراحی ها فرهنگ را نشانه گرفت.

جنگ فرهنگی

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان ادامه داد: دشمن همه همت و توان و نیرو و منابع خود را متمرکز کرد تا با انقلاب اسلامی در قامت «جنگ فرهنگی» مبارزه کند.

ولی نژاد افزود: حضور مردم برای دفاع از انقلاب و دستاوردها و رهبری را لازم است و این حضور مقدور نیست مگر اینکه مردم از لحاظ اعتقادی، فرهنگی و فکری به باور رسیده باشند و آن هم یک کار فرهنگی و جبهه فرهنگی و جهاد فرهنگی را می طلبد و به همین دلیل سازمان تبلیغات تأسیس شد تا بتواند این اهداف نظام و انقلاب را تأمین کند.

وی بیان کرد: دشمن برای اینکه انقلاب را از درون بپوکاند و زیرساخت های انقلاب را به هم بریزد و استوانه های انقلاب را از بین ببرد و تشتت و تفرقه در بین انقلابیون ایجاد کند، جنگ فرهنگی را آغاز کرد که رهبری از آن به عنوان «تهاجم فرهنگی» نام برد. البته به نظر می رسد بخشی از آن تصمیم گیرنده ها در آن مقطع این پیام رهبر را آن چنان که باید دریافت نکردند و در ادامه ایشان «شبیخون فرهنگی» را مطرح کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: شبیخون در جنگ بوده و در آن معمولاً دشمن به کسی امان نمی دهد و به نظر می رسد که رهبر انقلاب به این نتیجه رسید که جامعه و تصمیم گیرنده های جامعه به خوبی شبیخون فرهنگی را درک نکرده و دوباره «غارت فرهنگی» و «قتل عام فرهنگی» را مطرح کردند.

وی توضیح داد که این تذکر امام، یعنی اینکه اگر هوشیار نباشیم دشمن به طریق فرهنگی به میدان می آید. تصرف خاک برای دشمن سودی ندارد زیرا مردم با همه توان در دفاع از سرزمین حاضر بودند.

ولی نژاد اضافه کرد: دشمن مردم را به شکل تهدید، انفجار، بمبگذاری، ترور، تحریم اقتصادی و غیره آزموده و به این نتیجه رسید که مردم معمولاً در این میادین مستحکم شده اما ضعیف نشدند.

پیوست فرهنگی برای همه اقدامات لازم است

وی با اشاره به آغاز جنگ فرهنگی از سوی دشمن، تصریح کرد: این تهاجم بی رحمانه که در آن دشمن کشت و کشتار فکری و اعتقادی را در دستورکار دارد، در چنین شرایطی باید حتماً فرهنگ را مهم و زیربنایی دانسته و برای همه اقدامات پیوست فرهنگی تعریف کنیم.

ولی نژاد عنوان کرد: اگر پیوست فرهنگی تعریف نشده باشد قطعاً ضرر خواهیم کرد، چنانچه در جاهای مختلفی پروژه ها و تصمیمات مختلفی بدون در نظر گرفتن فرهنگ اجرا شده، و امروز جبران آن محال یا پرهزینه است.

وی گفت: امیدواریم که دشمن در این میدان همچون دیگر میادین شکست بخورد و امیدواریم که جامعه و تصمیم گیرنده ها به این درک بزرگ رسیده و فرهنگ را مهم بداند.

کمک مردم در سیل و کرونا با فرهنگ اتفاق افتاد

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان توضیح داد که اگر فرهنگ حل شود، اقتصاد، معیشت و سایر مسائل هم حل می شود؛ چنانچه در زمان سیل شاهد بودیم که موج کمک های مردم به سمت مناطق سیل زده سرازیر شد و این با فرهنگ و تبلیغ و با روح همزیستی و مواسات اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: در شرایط کرونا هم کمک مومنانه زیرساخت فرهنگی داشته و مردم به این نتیجه رسیدند که همه، اعضای یک پیکر هستند و اگر همسایه و کشور آسیب دید باید به کمک آن بشتابیم و این برگرفته از یک فرهنگ غنی است.

ولی نژاد با بیان اینکه آسایش و امنیت و غیره همه با فرهنگ محقق می شود، افزود: فرهنگ در خانواده، بازار، اداره و غیره نیاز است و مخصوصاً در شرایط بحرانی این نیاز تشدید می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان بیان کرد: برنامه های مختلفی برای هفته تبلیغات در استان پیش بینی شده است که می توان به نشست با استاندار با حضور همه تشکل های دینی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، تجدید میثاق با شهدا، دیدار با خانواده شهدا، نشست با سربازان فرهنگی و غیره اشاره کرد.

ولی نژاد گفت: سعی می کنیم با توجه به شرایط کرونا که امکان برگزاری برنامه های تجمعی را نداریم ولی در سطح محدود بتوانیم برنامه های خوبی را برگزار کنیم که یکی از این برنامه ها «تبلیغ حکمیانه» برای صاحبنظران است که در این هفته آغاز خواهد شد.

اخبار مرتبط

راهبرد اصلی دشمن «فشار همه جانبه» مادون جنگ نظامی است

سیری بر مواضع سازمان مجاهدین خلق در مواجهه ‌با آمریکا

مرحله جدیدی از اقدامات اطلاعاتی علیه ائتلاف سعودی آغاز می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha