ابراهیم در آتش منتشر شد

ابراهیم در آتش منتشر شد

به گزارش سراج24، کتاب زندگی‌نامه و خاطرات شهید ابراهیم صیادی در قالب کتابی با عنوان «ابراهیم در آتش» روانه بازار شده است.

شهیدپاسدار بسیجی ابراهیم صیادی نشلجی در ۲۶ اسفند ۱۳۶۱ در خانواده مذهبی چشم به جهان گشود؛ وی از همان دوران کودکی علاقه شدیدی به نمازخواندن، اهل بیت (س) و ورزش کوهنوردی داشت و در کنار فعالیت‌های روزمره زمانی را برای کتاب خواندن اختصاص می‌داد. ابراهیم دارای مدرک فوق دیپلم فنی حرفه‌ای در رشته الکترونیک بود که به انجام وظیفه در نظام مشغول می‌شود؛ از این شهید والامقام سه فرزند به نام صادق، امیررضا و فاطمه به یادگار مانده است.

بهمن ماه ۹۷، اتوبوس حامل تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران در مسیر خاش - زاهدان مورد حمله انتحاری یک دستگاه خودروی مملو از مواد منفجره قرار گرفت و ۲۷ نفر از سرنشینانش به شهادت رسیده‌اند. خبرهای تکمیلی نشان دادند که عمده شهدای این حادثه تروریستی از رزمندگان پاسدار اصفهانی بودند. همان استانی که در دفاع مقدس و دفاع از حرم نیز شهدای بسیاری داد و در پاسداری از مرزها ستارگان دیگری تقدیم کرد. شهید ابراهیم صیادی نشلجی از شهدای این حادثه بود.

در برشی از این کتاب می‌خوانیم:

صدای هق‌هق گریه‌های مردهای توی حیاط… امیدم ناامید شد! فهمیدم دیگر برنمی‌گردد خانه. فهمیدم قرنطینه‌ای در کار نیست. این بار ابراهیم از آتش برنمی‌گردد.

لحظۀ سختی است. ای‌کاش هیچ‌کس این لحظه را تجربه نکند. لحظه‌ای که می‌فهمی آن‌کسی که دوستش داری دیگر برنمی‌گردد! لحظه‌ای که می‌فهمی آن‌که چشم‌انتظارش هستی دیگر هرگز نمی‌آید!

ز آن لحظه دیگر خودت نیستی، کارهای عادی روزمره را هم نمی‌توانی انجام بدهی، از پس یک غذاخوردن عادی هم برنمی‌آیی. دیگر آب خوش از گلویت پایین نمی‌رود. دیگر خوابت نمی‌برد. پلک روی هم بگذاری او را می‌بینی، لبخندهایش را، تکان دست‌هایش را، پهنای شانه‌هایش را.

کتاب ابراهیم در آتش؛ خاطرات شهید مدافع وطن ابراهیم صیادی به کوشش مصیب معصومیان در قطع رقعی و۱۶۸ صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

اخبار مرتبط

«سربلند» روایت کودکی تا شهادت شهید حججی به چاپ چهلم رسید

آغاز ششمین مرحله از مسابقات کتابخوانی هشت بهشت

کتاب «غبار صحرا» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha