نابودی رژیم صهیونیستی اولویت اصلی شهید چمران بود

نابودی رژیم صهیونیستی اولویت اصلی شهید چمران بود

به گزارش سراج24، مهدی چمران رئیس بنیاد شهید چمران صبح امروز (دوشنبه) در نشستی خبری که به منظور تشریح برنامه‌های ستاد بزرگداشت شهید «مصطفی چمران» برگزار شد، با بیان اینکه شهادت‌طلبی یکی از خصوصیات خاص شهید چمران بود و این عزیز شهادت را اوج و پایان تکامل انسانی می‌دانست، اظهار داشت: شهید مصطفی چمران سال ۴۸ وارد لبنان شد و آموخته‌های چریکی و نظامی را که در مصر فراگرفته بود، به فلسطینی‌ها نظیر «ابوجهاد» آموزش داد.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با رژیم صهیونیستی اولویت اصلی شهید چمران بود، افزود: برای اولین بار در تاریخ، نیرو‌هایی که تحت آموزش شهید چمران بودند، توانستند تانک‌های رژیم صهیونیستی را منهدم کنند. اینگونه بود که نیرو‌های رژیم صهیونیستی از خاک لبنان خارج شدند و این موضوع برای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بود و درحالی که هیچ حمایتی از شهید چمران صورت نمی‌گرفت، شهید چمران به سمت هدفش که نابودی رژیم صهیونیستی بود حرکت می‌کرد.

رئیس بنیاد شهید چمران تصریح کرد: شهید چمران ساکنان روستا‌ها در لبنان که در نقاط مرز با رژیم صهیونیستی زندگی می‌کردند، را آموزش داده بود، لذا روستاییان وظیفه دفاع از موطن خود و مقابله با نیرو‌های غاصب رژیم صهیونیستی را برعهده داشتند. با اینکه از نظر تجهیزات نظامی وضعیت خوبی در آن روستا‌ها حاکم نبود، اما به دلیل اینکه روحیه شهادت‌طلبی بین شاگردان لبنانی شهید چمران حاکم بود، نتیجه آن هم شکست رژیم صهیونیستی در آن دوران شد.

چمران با اشاره به اقدامات حجت‌الاسلام «سیدحسن نصرالله» در زمان حیات شهید چمران گفت: این سید والامقام در سن ۱۸ سالگی مبارزات خود را آغاز کرد و در کنار شهید چمران از بنیانگذاران مبارزات علیه استکبار جهانی بود و امروز شاهد هستیم که حزب‌الله لبنان چنان قدرتی پیدا کرده است که رژیم صهیونیستی جرات اقدام جدیدی علیه آن را ندارد. سیدحسن نصرالله به دلیل رشادت و شجاعتی که دارد امروز الگوی بسیاری از جوانان آزادی‌خواه در جهان به خصوص جوانان آمریکایی شده است. از طرفی بعد از جنگ ۳۳ روزه لبنان که با شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی همراه شد، برخی از آمریکایی‌ها نام فرزندان خود را نصرالله می‌گذارند.

وی گفت: امروز شاهد آن هستیم که رژیم صهیونیستی دور خود دیوار کشیده است در حالی‌که روزی شعار نیل تا فرات سر می‌داد، اما به دلیل رشادت‌های رزمندگان در جبهه مقاومت، آن‌ها از ترس اسلام در منطقه‌ای حبس شده‌اند و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد نابودی کامل آن‌ها باشیم. البته که قداست قدس اجازه دست‌اندازی به آن را نمی‌دهد.

رئیس بنیاد شهید چمران اظهار داشت: نیرو‌های مقاومت که امروز در منطقه فعال هستند، تمام برنامه‌های آمریکایی‌ها را در منطقه به هم ریخته‌اند و ترویج روحیه مقاومت همان هدفی بود که شهید چمران به دنبال آن بود. مقاومت اسلامی پیش رفت تا اینکه رسیدیم به شهادت سردار پر افتخار اسلام «حاج قاسم سلیمانی» که توانست پایه جبهه مقاومت را در منطقه مستحکم کند؛ لذا دیدیم که آمریکای تروریست به چه شکلی این سردار عزیز را درحالی که مهمان کشور عراق بود، به شهادت رساند و امروز شاهد این هستیم که در اعتراضات آمریکا عکس حاج قاسم در دست معترضین حمل می‌شود؛ بنابراین راه شهدایی مانند شهید سلیمانی و شهید چمران با شهادتشان تمام نمی‌شود و بلکه با قدرت بیشتر ادامه نیز می‌یابد.

چمران با اشاره به تدبیر امام خمینی (ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز قدس خاطرنشان کرد: امیدواریم رژیم صهیونیستی در آینده‌ای نزدیک نابود شود و مسلمانان فلسطینی نیز به سرزمین خود بازگردند. از طرفی به برخی از کشور‌های عربی نیز توصیه می‌کنیم تا به اسلام واقعی روی بیاورند.

وی درباره برنامه‌های امسال بنیاد شهید چمران با وجود شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: امسال به دلیل وجود بیماری، اکثر برنامه‌های ما در فضای مجازی و صداوسیما پی گرفته خواهد شد. از طرفی خبرگزاری‌ها نیز برنامه‌هایی درخصوص تحلیل شخصیت شهید چمران و اقداماتش به خصوص در خارج از ایران خواهند داشت.

رئیس بنیاد شهید چمران با انتقاد از عدم تولید محتوای مناسب درخصوص شهدا گفت: اگر ما در حوزه شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت خوب عمل می‌کردیم، امروز وضعیت فرهنگی جامعه اینگونه که ملاحظه می‌کنیم، نبود. ما معتقدیم رسانه ملی باید به سمت ساخت فیلم و سریال‌های فاخر برود و در این مدت به جز فیلم سینمایی «چ» اثر تاثیرگذار دیگری ندیدیم.

اخبار مرتبط

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

نصرالله: سیاست تحریم و محاصره آمریکا علیه لبنان، حزب‌الله را قدرتمندتر خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha