جانبازانی که هم قهرمانند و هم روحیه پهلوانی دارند

جانبازانی که هم قهرمانند و هم روحیه پهلوانی دارند

به گزارش سراج24، سالروز نبرد پهلوانانه و عادلانه امیرالموءمنین، حضرت امام علی (ع) در جنگ خندق با عمربن عبدود در تقوم رسمی کشور با پیشنهاد و پیگیری فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای ایران و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۸۹ برابر با ۱۶ نوامبر ۲۰۱۰ در فهرست میراث فرهنگی و معنوی یونسکو از سوی ایران به ثبت جهانی رسید.
این رویداد هر ساله توسط فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای طی مراسمی جهت نکوداشت فرهنگ پهلوانی که از سیره امام علی (ع)  و حضرت ابوالفضل العباس (ع) نشات گرفته است برگزار می گردد و به همین مناسبت، مسابقات و مراسم تقدیر و تشویش و تشکر از پهلوانان نیز برگزار می شود. همچنین معمول است که در این مراسم جانبازان و خانواده معزز شاهد که به عنوان نمادی از پهلوانی و رشادت و جوانمردی می باشند، مورد تقدیر قرار می گیرند.

بنا بر این گزارش در رشته باستانی و پهلوانی، تعداد زیادی از جانبازان نخاعی و قطع عضو در باشگاه های سراسر کشور مشغول به ورزش و فعالیت هستند و سالانه در مسابقات استانی و کشوری که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، فدراسیون جانبازان و معلولین و یا حتی انجمن های جانبازی برگزار می شود، شرکت می کنند و همت و تلاش خود را به نمایش می گذارند.
از جانبازان نخاعی که در زمینه ورزش زور خانه ای و پهلوانی فعالیت دارند و مقامات مختلفی را در مسابقات به دست آورده اند می توان به شهید زرانگر، رامین کرمیان و سیاوش امامی از کرمانشاه؛ موسی صادقی، سلیمان سارایی و عباس رستمی از البرز؛ علی پارسائیان، سید شهاب بسام تبار، مسعود امامی، مجتبی مرتضوی، احمد مهری و هادی خیاط زاده از تهران اشاره کرد.

اخبار مرتبط

پدر شهیدان امینی به فرزندان شهیدش پیوست

ارزش‌های دفاع مقدس از تحریف مصون بماند

اولین فعالیت‌های فرهنگی نوجوانان تهران در دوران دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha