جانبازانی که هم قهرمانند و هم روحیه پهلوانی دارند

جانبازانی که هم قهرمانند و هم روحیه پهلوانی دارند

به گزارش سراج24، سالروز نبرد پهلوانانه و عادلانه امیرالموءمنین، حضرت امام علی (ع) در جنگ خندق با عمربن عبدود در تقوم رسمی کشور با پیشنهاد و پیگیری فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای ایران و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۸۹ برابر با ۱۶ نوامبر ۲۰۱۰ در فهرست میراث فرهنگی و معنوی یونسکو از سوی ایران به ثبت جهانی رسید.
این رویداد هر ساله توسط فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای طی مراسمی جهت نکوداشت فرهنگ پهلوانی که از سیره امام علی (ع)  و حضرت ابوالفضل العباس (ع) نشات گرفته است برگزار می گردد و به همین مناسبت، مسابقات و مراسم تقدیر و تشویش و تشکر از پهلوانان نیز برگزار می شود. همچنین معمول است که در این مراسم جانبازان و خانواده معزز شاهد که به عنوان نمادی از پهلوانی و رشادت و جوانمردی می باشند، مورد تقدیر قرار می گیرند.

بنا بر این گزارش در رشته باستانی و پهلوانی، تعداد زیادی از جانبازان نخاعی و قطع عضو در باشگاه های سراسر کشور مشغول به ورزش و فعالیت هستند و سالانه در مسابقات استانی و کشوری که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، فدراسیون جانبازان و معلولین و یا حتی انجمن های جانبازی برگزار می شود، شرکت می کنند و همت و تلاش خود را به نمایش می گذارند.
از جانبازان نخاعی که در زمینه ورزش زور خانه ای و پهلوانی فعالیت دارند و مقامات مختلفی را در مسابقات به دست آورده اند می توان به شهید زرانگر، رامین کرمیان و سیاوش امامی از کرمانشاه؛ موسی صادقی، سلیمان سارایی و عباس رستمی از البرز؛ علی پارسائیان، سید شهاب بسام تبار، مسعود امامی، مجتبی مرتضوی، احمد مهری و هادی خیاط زاده از تهران اشاره کرد.

اخبار مرتبط

اولین جلسه توجیهی بانوان رابط نواحی برگزار شد

شاهسواری: سینما می‌تواند بیانگر لطافت روابط انسانی در دوران جنگ ‌تحمیلی باشد

خاطرات فرمانده مدافع حرم به سه‌زبان ترجمه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha