توزیع ۱۲۰۰بسته معیشتی در مرحله سوم کمک مؤمنانه در ورامین

توزیع ۱۲۰۰بسته معیشتی در مرحله سوم کمک مؤمنانه در ورامین

به گزارش سراج24، سرگرد سعید تاجیک فرمانده سپاه شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران در خصوص سومین مرحله از کمک‌های مؤمنانه اظهار داشت: با فرمایش مقام معظم رهبری در نیمه ماه شعبان بحث کمک‌های مؤمنانه شروع شد و در مجموعه ۲۰هزار بسته معیشتی با قیمت متوسط ۳میلیون ریال طی دو مرحله تهیه و در بین نیازمندان متأثر از کرونا شناسایی شده قرار گرفته است.

وی افزود: امروز خداوند توفیق داد که مرحله سوم رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه را با همت خیران و عزیزان دریادل بسیجی و مجموعه سپاه که به عنوان ستاد پشتیبانی با کرونا شهرستان است موفق شدیم در این مرحله ۱۲۰۰بسته معیشتی به افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و برخی از اصناف آسیب دیده از کرونا توزیع شود.

فرمانده سپاه ورامین خاطرنشان کرد: این بسته‌ها بالغ بر ۲۴۰میلیون تومان هزینه شده است که شامل برنج، مرغ، روغن و ماکارانی است.

سرگرد تاجیک اضافه کرد: منابع تأمین اعتبار  این دوره از کمک‌هایی که انجام شد سه گانه است که توسط خیران و مردم، پایگاه‌ها و مساجد جمع آوری شده بود و به حساب کمیته پشتیبانی ستاد مقابله با کرونا واریز شده بود.

وی ادامه داد: بخش دیگری از این کمک‌ها توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بخشی هم توسط مجموعه سپاه شهرستان ورامین تأمین شده بود.

فرمانده سپاه ورامین عنوان کرد: این مرحله آغاز مرحله سوم بود که  ۱۲۰۰بسته معیشتی در بین نیازمندان توزیع خواهد شد و بزودی قرار است ۵۰۰بسته دیگر که ارزش ریالی آن ۳میلیون ریال خواهد بود بر اساس شناسایی‌هایی که در گذشته صورت گرفته با اولویت نیازمندان کمیته امداد، بهزیستی و اصناف توزیع شود و در مجموعه تاکنون ۲۱هزار و ۲۰۰بسته معیشتی توزیع شده است.

سرگرد تاجیک بیان کرد: کسانی که این بسته‌ها را دریافت می‌کنند تحت پوشش رسمی کمیته امداد و بهزیستی نیستند و در واقع کسانی هستند که شناسایی شده‌اند ولی هنوز کمیته امداد و بهزیستی توانایی تحت پوشش قرار دادن این‌ها را ندارند.

وی تصریح کرد: هدف از این اطلاع‌رسانی‌ها اولاً امید پیدا کردن آن قشر آسیب دیده و متأثر از کرونا است که بدانند به فکرشان هستیم و به آن‌ها کمک می‌شود و آن خیرانی که در این رابطه کمک کرده‌اند بدانند که این کمک‌ها چطور، چگونه و در کجا هزینه شد و سوم تشویق سایر آحاد جامعه است که تا امروز توفیق کمک مؤمنانه را پیدا نکرده‌اند به هر مقداری که در توان‌شان است بیایند و کمک کنند.

فرمانده سپاه ورامین در پایان گفت: امروز جامعه بخاطر شرایط پیش رو نیازمند شده است و هر کاری که بتوانیم در راستای کمک مؤمنانه انجام دهیم به مقدار وسع خود انجام می‌دهیم

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha