پویش گلستان کاغذی برای حمایت از کتابفروشان برگزار می‌شود

پویش گلستان کاغذی برای حمایت از کتابفروشان برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، انجمن کتابفروشان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در راستای حمایت از صنف کتابفروش اقدام به برگزاری پویش بهار همدلی در گلستان کاغذی کرده است.

براساس اعلام این‌انجمن، پویش مورد اشاره در سه‌روز انجام خواهد شد و مردم طی روزهای ۱۶ تا ۱۸ اردیبهشت با خرید از کتابفروشی‌های شهر خودشان که با این‌پویش و با نشان #گلستان_کاغذی همدل شده‌اند، در کنار کمک به رونق کتاب فروشی‌ها، ۱۰ درصد از خریدشان را نیز در جهت مواسات، همدلی و کمک مومنانه صرف کمک به نیازمندان شهرشان خواهند کرد.

مبالغ جمع‌شده در این‌پویش، توسط کتابفروشی هر شهر در اختیار مجموعه‌های جهادی و خیریه همان‌شهر قرار خواهد گرفت تا به مصرف نیازمندان برسد.

در اطلاعیه این‌انجمن درباره پویش مذکور آمده است:

«ورود ویروس کرونا به کشور بسیاری از کسب و کارها را تحت تأثیر قرار داد. یکی از کسب و کارهایی که بشدت لطمه دید کتابفروشی‌های فیزیکی در اقصی نقاط کشور بود. این فروشگاه‌ها در ابتدا با کاهش چشمگیر مشتری و سپس با تعطیلی اجباری به دلیل اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی روبرو شدند. در حالی که بازار عید یکی از پر رونق‌ترین بازه‌های فروش سال را برای صنعت نشر در بر دارد.

مشکلات این صنف وقتی بیشتر نمایان می‌شود که هیچ نامی از آنها در بین آمار کسب و کارهای آسیب دیده مشاهده نمی‌شود. چرا که کتابفروشان بجز در تهران و قم اتحادیه صنفی ندارند و در ذیل اتحادیه‌های دیگر تعریف شده‌اند در نتیجه هیچ آماری از میزان خسارت‌های این کسب و کار ارائه نگردید.

با توجه به صدمات اقتصادی ویروس کرونا به کتابفروشان و خطر تعطیلی آنها از یک سو، و رسالت انقلابی در قبال مستمندان از سوی دیگر، انجمن کتابفروشان انقلاب اسلامی در نظر دارد تا با برگزاری پویش بهار همدلی در گلستان کاغذی بخشی از این آسیب‌ها را جبران نماید.

برگزار کنندگان این پویش همچنین تاکید کرده‌اند که خریداران کتاب از این رویداد برای دریافت اثر متحمل هزینه نخواهند شد.»

اخبار مرتبط

ترجمه کتاب‌های مرتبط با پیامبر(ص) برای اروپایی‌ها

شما هم می‌توانید در پویش «شهید محله ما» شرکت کنید

پویش ملی «یک عکس یک خاطره» آغاز به کار کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha