شیخ عیسی قاسم: انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود

شیخ عیسی قاسم: انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود

به گزارش سراج24، «شیخ عیسی قاسم» رهبر نهضت اسلامی بحرین در سخنانی به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) اظهار داشت: انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود.

وی گفت: انقلاب امام خمینی (ره) تنها در یک بُعد و جنبه محدود و محصور نشد و ابعاد مختلفی را در بر گرفتانقلاب امام خمینی (ه) تنها در یک بُعد و جنبه محدود و محصور نشد و ابعاد مختلفی را در بر گرفت. این انقلاب با مشکلات عدیده‌ای از سوی قدرت‌های بزرگ مواجه شد. انقلاب امام خمینی (ره) با توطئه‌های داخلی و خارجی بسیاری دست و پنجه نرم کرد.

شیخ عیسی قاسم ادامه داد: با این حال، این انقلاب از تمامی مسیرهای پُر پیچ و خم عبور کرد و از انحراف، مصون ماند. انقلاب امام خمینی (ره) تمام این مسیر را تحت حمایت و حفاظت خداوند متعال، پیمود. این انقلاب در مقایسه با دیگر انقلاب‌ها به جز انقلاب‌های معصومین (ع) از عظمت بسیار بالایی برخوردار است.

رهبر نهضت اسلامی بحرین همچنین یادآور شد: هیچ انقلابی بزرگ و عظیم نمی‌شود مگر با اهداف و آرمان‌هایش. اگر انقلابی برای خداوند و در مسیر خداوند و شریعت اسلامی نباشد، هیچگاه بزرگ و عظیم نخواهد شد.

شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: انقلاب‌هایی که در مسیری غیر از مسیر خداوند و شریعت اسلامی قرار دارند، بیش از حق، در آنها باطل وجود دارد. هدفی که باعث بزرگی و عظمت یک انقلاب می‌شود، هدف الهی است. این همان هدفی است که به وسیله آن امت هدایت می‌شود و ترقی می‌یابد.

وی اظهار داشت: اگر تمام دنیا انقلاب امام خمینی (ره) را با دیگر انقلاب‌ها مقایسه نمایند، خواهند یافت که این انقلاب از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود. در واقع، این انقلاب، هدف انقلاب انبیاء (ع) را دنبال کرد. انقلاب امام خمینی (ره) بر هر انقلاب دیگری به جز انقلاب انبیاء و ائمه اطهار (علیهم السلام) برتری داشت.انقلاب امام خمینی بر هر انقلاب دیگری به جز انقلاب انبیاء و ائمه اطهار (علیهم السلام) برتری داشت

شیخ عیسی قاسم افزود: امام خمینی (ره) یک مَرد الهی بزرگ بود که الگوی برای امت اسلامی و بشریت محسوب می‌شوند. انقلاب ایشان مربوط به یک زمان محدود نبود بلکه انقلابی بود که در که در طول زمانی طولانی تازگی دارد.

وی تأکید کرد: حق این انسان بزرگ و عظیم است که مقام رفعیش فراموش نشود. انقلاب مبارک ایشان که مایه عزت امت اسلامی است، نباید فراموش گردد. ما معتقدیم که حفظ زبانه‌های آتش این انقلاب تنها وظیفه ایرانی‌ها نیست، بلکه وظیفه تمام امت اسلامی است. علت هم آن است که انقلاب ایران، مرزهای این کشور را درنوردید و همّ و غمی بزرگ‌تر و فراتر از داخل مرزهای جغرافیایی ایران را داشت.

شیخ عیسی قاسم ادامه داد: هدف این انقلاب اصلاح مسیر انسانی نه فقط در میان ایرانیان که در میان کل مسلمانان و تمام بشریت بود. هرچند امام خمینی (ره) مردی از ایران بود اما متعلق به کل امت اسلامی بودند. ایشان متعلق به تمام بشریت بودند.

اخبار مرتبط

تجربه ای متفاوت در سی و یکمین سالروز رحلت جانسوز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ،امام خمینی(ره) /فیلم

روایتی از واکنش مردم نیجریه به خبر ارتحال امام خمینی (ره)

از اسارت تا گرفتن مراسم ارتحال امام (ره) در اردوگاه عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha