بازتاب گسترده بیانات رهبر انقلاب در رسانه‌های خارجی

بازتاب گسترده بیانات رهبر انقلاب در رسانه‌های خارجی

به گزارش سراج24، بیانات امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشت.

بر اساس این گزارش، رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان خود در سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند: امام روحیه تحول خواهی و تحول انگیزی داشتند. در مورد ایجاد تحول نقش او فقط نقش یک استاد و معلم نبود بلکه نقش یک فرمانده در داخل عملیات و نقش یک رهبر به معنای واقعی بود. ایشان بزرگترین تحولات را در دوران خود ایجاد کردند.

ایشان همچنین تصریح کردند: روحیه تحول خواهی از دیرزمان در امام وجود داشته است و چیزی نبود که از آغاز نهضت اسلامی در سال ۴۱ در ایشان به وجود بیاید بلکه از دوران جوانی انسانی تحول خواه بودند که نشانه آن یادداشتی است که در دوران جوانی و در دهه ۳۰ در دفتر مرحوم یزدی وزیری نوشتند و در آن نوشته همه را به قیام الله دعوت کردند.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه ای و بین المللی به دنبال داشت.

پس از آغاز سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی، شبکه‌های خبری الجزیره مباشر، المنار، المیادین، الاتجاه، العالم و پرس تی‌وی به صورت زنده و مستقیم این سخنرانی را تحت پوشش رسانه ای قرار دادند.

شبکه ruptly که بخشی از شبکه راشاتودی بوده و دفتر مرکزی آن در برلین آلمان است بطور زده به پوشش سخرنانی مقام معظم پرداخت.

این شبکه خبری اشاره کرده که مراسم امسال ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامیف با توجهب به شایط کرونا به صیدی برگزار می شود.

شبکه یوتیوپ نیز بصورت زنده در حال پخش سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی است.

بخش های مختلف شبکه بی بی سی نیز به پوشش بیانیان رهبر معظم انقلاب پرداختند و بخش فارسی آن در این رابطه نوشت: رهبر ایران در این سخنرانی به حادثه کشته شدن جورج فلوید در آمریکا اشاره کرد و گفت: مردم را می‌کشند و زبانشان هم دراز است. بعد از حقوق بشر دم می‌زنند. آن مرد سیاهی که کشته شد حقوق بشر نداشت؟ این جمله که الان معترضان می‌گویند نفس نمی‌توانم بکشم، جمله همه کسانی است که در جهان قربانی سیاست‌های آمریکا بوده‌اند.

به نوشته بی بی سی، آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه گفت: شعار نمی‌توانیم نفس بکشیم علاوه بر مردم آمریکا، شعار همه کسانی است که سالها در جهان تحت فشار آمریکا بودند.

پایگاه «العهد» نیز بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) را در رأس اخبار امروز خود قرار داد.

این پایگاه لبنانی سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اعتراضات آمریکا و همچنین ناکارآمدی واشنگتن در مبارزه با کرونا را مورد توجه قرار داد. العهد در پوشش بیانات رهبر انقلاب نوشت: «آیت الله خامنه ای گفتند که آمریکایی ها ملت خود را می کشند و به خاطر جنایتهایی که مرتکب می شوند، عذرخواهی هم نمی کنند».

این پایگاه همچنین ادامه داد: رهبر عالی انقلاب اسلامی ایران نحوه مبارزه آمریکا با ویروس کرونا را ناکارآمد معرفی و اعلام کردند که این ناکارآمدی موجب شد تا آمریکا به دلیل شیوع کرونا بیش از دیگران متضرر شود.

شبکه المنار هم ضمن پوشش زنده سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالروز ارتحال امام خمینی (ره)، به نقل از ایشان اعلام کرد: «امام خمینی (ره) به معنای واقعی کلمه امام تحول بودند». این شبکه همچنین اعلام کرد که آیت الله خامنه ای، آمریکایی ها را به دلیل ارتکاب جنایت علیه ملت خود محکوم کردند.

اخبار مرتبط

جبهه‌ی عدل و حق با این توان و آرایش الهی به پیروزی‌های بزرگ دست خواهد یافت

حجت الاسلام والمسلمین ممدوحی عالمی انقلابی و وارسته بودند

رهبر انقلاب فردا به مناسبت هفته دفاع مقدس سخنرانی خواهند کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha