پیاده‌ روی «الی بیت المقدس» در شهرهای سیستان وبلوچستان برگزار می شود.

 پیاده‌ روی «الی بیت المقدس» در شهرهای  سیستان وبلوچستان برگزار می شود.

به گزارش سراج24، حسنعلی نوری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل «فاطمیه» زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و خطر همه گیری آن و همچنین توجه به مسئله فاصله گذاری اجتماعی راهپیمایی روز قدس امسال تحت تأثیر قرار گرفت.
دبیر جبهه مردمی انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: از همین رو تدبیری اتخاذ شد که حرکتی نمادین انجام و پیام روی روز قدس به گونه‌ای دیگر به جهانیان مخابره شود.
وی ادامه داد: همانگونه که امام راحل (ره) فرمودند که راه قدس از کربلا می‌گذرد از همین رو در یک حرکت ابتکاری پیاده‌روی نمادین «الی بیت المقدس» در شهرهای زاهدان، ایرانشهر، زابل، سراوان و چابهار برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در حرکت «الی بیت المقدس» هر فردی می‌تواند با خروج از خانه خود به سمت خارج از شهر حرکت کرده و تا نقطه‌ای که در اصطلاح محل چاوشی می‌گویند برود و بعد از توقفی کوتاه و خواندن اذان بعد از کاشت نهال زیتون به خانه‌اش برگردد.
نوری ادامه داد: همچنین با همکاری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تابلو کیلومتر شمار مسیر زاهدان تا کربلا و بیت المقدس در مسیر خروجی این شهر نصب می‌شود.

اخبار مرتبط

در نامه‌ای مطرح شد؛ قدردانی اصناف از توجه ویژه رئیس جمهور به مشکلات بازاریان

حضور چهار ساعته مخبر در دانشگاه علم و صنعت ایران

توافق برای ارتقاء همکاری ها در راستای ورود کالای ایرانی از طریق بالکان به اروپا

0 نظر

ارسال نظر

capcha