آخرین اخبار زلزله تهران

آخرین اخبار زلزله تهران

به گزارش سراج24، زمین لرزه‌ای در ساعت 48 دقیقه بامداد روز جمعه به بزرگی 5.1 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)، در عمق 7 کیلومتری زمین در حوالی دماوند به وقوع پیوست که شدت آن در کلانشهر تهران کاملا احساس شد.

کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه ‌نیروهای عملیات ویژه در ساعات اولیه زلزله به محل اعزام شدند، گفت: به خاطر دلهره زلزله 21 نفر مصدوم ‌شدند که 6 نفر به مراکز درمانی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در این زلزله خسارت جانی و مالی نداشتیم، افزود: غالبا این مصدومان به دلیل ترس و هنگام فرار از زلزله اتفاق افتاده است. به مردم توصیه می کنیم آرامش خود را حفظ کنند. ضمن اینکه ساعت های باقیمانده تا صبح را هوشیار باشند.

وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.1 ریشتری در روستای زیارت شهرستان دماوند در 7 کیلومتری زمین در ساعت 48 دقیقه بامداد که به وضوح در تهران، مازندران و استان‌های همجوار احساس شد، ترس و نگرانی‌های بسیاری را در بین مردم به ویژه شرق استان تهران ایجاد کرد و مردم را برای ساعتی به خیابان‌ها کشاند.

این در حالی است که در شرایط ناشی از کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است و شهروندان که اکنون به سبب وقوع زلزله از منازل خارج شده‌اند ضمن پیگیری اخبار از منابع موثق باید نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

هر چند وقوع زلزله به سبب پیش‌بینی ناپذیری ترس و دلهره را به دنبال دارد اما هموطنان باید ضمن حفظ آرامش، نکات ایمنی را رعایت کرده و هوشیاری داشته باشند تا به دلیل نگرانی و اقدامات شتاب‌زده از وقوع حوادث ناشی از ترس و فرار اجتناب شود.

اخبار مرتبط

حضور هیئتی‌ها کنار آسیب‌دیدگان سی‌سخت

آیا حکومت‌های سکولار عشق و ایمانی در دل انسان‌ها ایجاد کرده‌اند؟

وقتی اربعینی‌ها در سیل و زلزله هم پیشقدم می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha