فعالیت گسترده بچه‌های مسجدی استان بوشهر در تولید ماسک و گندزدایی معابر و مساجد

فعالیت گسترده بچه‌های مسجدی استان بوشهر در تولید ماسک و گندزدایی معابر و مساجد

به گزارش سراج24، علیرضا پولاد، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر، ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان المعظم و سال جدید که به نام سال «جهش تولید» نامگذاری شده است، اظهار داشت: پویایی فعالیت‌های اعضای جوان و نوجوان کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد در سامانه «فهما» نشان از جهش برنامه‌های جهادی و محتوایی در حوزه معارف دینی و قرآنی است.

وی بر نهادینه کردن و استمرار اجرای برنامه‌های کانونی توسط رابطان فرهنگی و هنری با جامعه هدف را به شیوه برخط سایبری و بهره‌گیری از فضای
مجازی در ایام کرونایی تاکید کرد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر با اشاره به  ﺍﺛﺮ ﺑﺨﺸﯽ بیشتر فعالیت‌های اجتماعی فرهنگ پایه و خودکفایی اقتصاد محور کانون‌ها  ابراز کرد: مدیران کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد در مناطق شهری و روستایی برای ﺍﺭﺗﻘﺎﺀ ﺳﻄﺢ ﮐﯿﻔﯽ ﻭ بصیرتی و ﻣﻌﺮﻓﺘﯽ سایر فعالیت‌های اجتماعی فرهنگ پایه و خودکفایی اقتصاد محور ویژه ﺍﻋﻀﺎﺀ در ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﯾﺰﯼ‌ها دقت و اهتمام خاصی داشته باشند تا شاهد ﺍﺛﺮ ﺑﺨﺸﯽ ﻭ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﮔﺬﺍﺭﯼ بیشتر و ملموسی باشیم.

پولادی، دانایی بر ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد و افزود: دانایی محوری مبتنی بر علم آموزی و فرهنگ مطالعه یک جهش اجتماعی برای افراد جامعه است.

وی با تاکید بر دقت لازم بر آذوقه علمی و تغذیه فکری کانون‌ها در دوره‌های آموزشی تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد استان بوشهر و سایر تشکل‌های دینی که در حوزه برگزاری دوره‌های آموزشی فعالیت می‌کنند، ضرورت دارد که نسبت به محتوای آذوقه علمی و تغذیه فکری فراگیران و به کارگیری اساتیدی فکور دقت نظر لازم را داشته باشند، تا با بسیج راهبردی نیروهای دانش آموخته دانشگاهی به عنوان هسته آموزشی بتوانیم در عرصه ارایه محتوای دانایی محور کاربردی‌تر و با اثربخشی مفیدتری در عرصه فرهنگی و هنری حضور داشته باشیم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر به نقش بچه‌های بچه‌های مسجدی در مقابله با ویروس و بیماری کرونا  پرداخت و گفت: بچه‌های مسجد در این راستا نقش مهمی ایفا می‌کنند که تولید ماسک و  گندزدایی معابر و مساجد در دستور کار دارند.

پولادی از راه‌اندازی تولید ماسک در مساجد خبر داد و  بیان کرد: در راستای  جلوگیوی از شیوع ویروس کرونا کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر در اقدامی جهادی روزانه بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ ماسک در مساجد  تولید  و توزیع می‌کنند .

وی، با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر برای تولید ماسک فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: این کانون‌ها  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی  و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، ماسک‌های تولیدی را برای استفاده کادر درمانی  و مردم در اختیار این دانشگاه قرار می‌دهند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آغاز سومین رزمایش همدلی بسیج اساتید دانشگاه آزاد

کمک ۵۴۰ میلیارد تومانی مردم در «رزمایش همدلی»

درخشش دانش بنیان‌ها در رزمایش همدلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha