هر خانه یک پرستار/مراقبت از کودکان

هر خانه یک پرستار/مراقبت از کودکان

به گزارش سراج24، در شرایط تنش‌زای فعلی که موجی از نگرانی از شیوع ویروس کرونا نه تنها کشور ما بلکه بیشتر کشورهای دنیا را در برگرفته ضرورت توجه به گروه‌های حساس و آسیب پذیر جامعه چندین برابر شده است، کودکان به عنوان اقشار آسیب پذیر و حساس جامعه هنوز درک درستی از شرایط بحرانی نداشته و به حمایت های روانی بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند.

فضای استرس و تشویش در جامعه با خطرات روحی و روانی بیشتری در کودکان همراه است که نیاز به مراقبت های بیشتری از سوی والدین و اطرافیان دارند.

برای پیشگیری از ابتلای کودکان به ویروس کرونا تا حدامکان خروج کودکان از منزل را به حداقل رسانده و از حضور آنان در اماکن عمومی و ‌فضاهای بسته خودداری کنید، همچنین از خرد کردن غذای فرزندان خردسال خود در این شرایط خودداری کنید و وسایل کودک خود مانند اسباب بازی ها و ظروف مخصوص غذای کودک خود را به طور منظم ضدعفونی کنید.

کودکان خردسال به خوبی متوجه ترس و اضطراب شما می شوند هر چند آن را بروز ندهید، کودکان به محض قرارگرفتن در معرض اخبار منفی، نگران والدین و خانواده خود می شوند بنابراین آنها را از اخبار بد و صحبت های نگران کننده دور نگه دارید.

سعی کنید واقعیت ها در خصوص شیوع بیماری کرونا برای کودک خود توضیح دهید.

تا حد امکان تلاش کنید با کلمات مخصوص سن کودک اطلاعات دقیقی را در خصوص روش های کاهش خطر ابتلا به بیماری را در اختیار کودک قرار دهید، قبول کنید کودکان به ترس و اضطراب  به شیوه های متفاوتی از بزرگسالان واکنش نشان دهند.

اخبار تکمیلی در خصوص مقابله با بیماری کرونا متعاقبا به اطلاع خواهد رسید، از هموطنان تقاضا می شود به شایعات فضای مجازی توجه نکرده و اخبار رسمی را صرفا از منابع معتبر و پایگاه اطلاع رسانی مدافعان سلامت پیگیری کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

واکسیناسیون به ایستگاه رانندگان تاکسی رسید

رهبر معظم انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند

تعطیلی ۶ روزه تهران شامل میادین و بازارهای میوه و تره بار نمی‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha