گزارشی از اقدامات اولیه قرارگاه مدافعان سلامت شهر تهران

گزارشی از اقدامات اولیه قرارگاه مدافعان سلامت شهر تهران

 به گزارش سراج24، حجت الاسلام حمید رضا دانایی، فرمانده قرارگاه مدافعان سلامت شهر تهران  در خصوص اقدامات قرارگاه  مردمی مدافعان سلامت برای مقابله با شیوع کرونا اظهارداشت:  قرارگاه مردمی مدافعان سلامت با شیوع ویروس کرونا به منظور خدمت رسانی به شهروندان تهرانی توسط گروه‌های مردم نهاد تشکیل شد که متشکل ازحوزه های علمیه خواهران و برادران، کانون های فرهنگی مساجد، قرارگاه امام رضا، بنیاد خاتم الوصیا می‌باشد که در ادامه نهادهایی مانند بنیاد کرامت رضوی که مسئولیت رسیدگی به امور خادمان را برعهده دارند که به تدریج به این قرارگاه پیوستند و ما را در این مسیر همراهی می‌کنند.

وی در ادامه افزود: دستورالعمل قرارگاه به اینصورت است که  بتوانیم عملیات مقابله با کرونا را به صورت محله محور در شهر تهران انجام دهیم بنابراین برای هر یک از مناطق تهران، یک مسئول محله توانمند را انتخاب کردیم که این افراد در کارهای عملیاتی و ضدعفونی کردن شهر نیز مشارکت داشتند.

دانایی‌ ضمن اشاره به تعدد مسئولیت های این قرارگاه خاطرنشان کرذ: گام بعدی تشکیل این قرارگاه اتاق وضعیت است که گروه‌های پشتیبان روزانه به صورت تلفنی یا حضوری جدیدترین اطلاعات محلات را دریافت و در نقشه مناطق ثبت می‌کنند .

دبیر جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب تهران تصریح کرد: تلاش کردیم اطلاعاتی از خانواده هایی که ممکن است با مشکل روبرو شوند مانند خانواده های محترم شهدا، نیازمندان و معلولان را در اختیار نیروهای عملیاتی قرار دهیم تا در صورت انجام فعالیت های خدمت رسانی از موازی کاری جلوگیری شود همچنین از اقدام دیگری که به همت حوزه های علمیه صورت گرفت، حضور طلبه ها در بیمارستان ها و رسیدگی به امور بیماران و اجرای برنامه های فرهنگی برای بیماران مبتلا به کرونا بود که بخشی از نیروها برای این اقدام سازماندهی شدند.

وی یاد آور شد: بخشی از نیروها نیز با تجهیزاتی مانند ماسک و دستکش در پمپ بنزین ها مستقر شدند تا آلودگی به شهروندان سرایت نکند، این افراد با رعایت اصول بهداشتی داوطلبانه به جای شهروندان بنزین زده و دستگاه های عابر بانک را به دستمال کاغذی مجهز می‌کنند تا آلودگی از این طریق به شهروندان منتقل نشود.

دانایی با بیان اینکه کار رسانه ای بخش دیگری از کار این قرارگاه است بیان کرد: دوستان ما در این بخش تلاش می کنند عملیات و اقدامات این قرارگاه را ثبت و ضبط کرده و اطلاعات آن را در اختیار شهروندان قرار دهند تا مردم در جریان تلاش فرزندان خود برای آرامش بخشی و ضدعفونی کردن شهر قرار گیرند.

وی اضافه کرد: تشکیل اتاق عملیات فرهنگی بخش دیگری از اقدامات صورت گرفته در قرارگاه مدافعان سلامت است، در این اتاق بسته های فرهنگی مخصوص دانش آموزان برای پرکردن اوقات فراغت آنهاست، خواهران در اتاق فرهنگی بروشورهایی را به همین منظور آماده کردند که در روزهای آینده تقدیم شهروندان می شود. 

دبیر جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب تهران در پایان تصریح کرد: اتاق سلامت از دیگر اقدامات صورت گرفته در این قرارگاه است که اطلاعات پزشکی در خصوص تغذیه در این روزها و پیشگیری و درمان بیماری کرونا را در اختیار شهروندان قرار می دهند ضمن آنکه بسته هایی در ۱۵۰ محله تهران شامل مواد ضدعفونی کننده برای شهروندان تدارک دیده شده است.

انتهای پیام/ 

اخبار مرتبط

راهپیمایی مجازی 22 بهمن از امروز کلید می‌خورد

روایت یک خانواده فرهنگی جهادگر

فراخوان پویش «حرم عشق» با هدف مشارکت در فیض توسعه حرم حسینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha