هرخانه یک پرستار/ نارسایی قلبی

هرخانه یک پرستار/ نارسایی قلبی

به گزارش سراج24، پزشکان و متخصصان معتقدند افراد مسن و دارای بیماری های زمینه ای نسبت به افراد عادی در مقابل بیماری کرونا آسیب پذیرتر بوده و ابتلای احتمالی به این ویروس همه گیر در این افراد با عوارض بیشتری همراه خواهد بود.

بر همین اساس با شناسایی گروههای پر خطر و‌کنترل بیماری آنها و انجام اقدامات مراقبتی تا حد امکان از ابتلای این افراد به بیماری کرونا پیشگیری کرده و جان عزیزان خود را نجات دهیم، یکی از بیماری هایی که می تواند خطر ویروس کرونا را در افراد افزایش دهد بیماری های قلبی و عروقی است.

متخصصان قلب و عروق معتقدند احتمال افزایش علائم بیماری های قلبی و‌عروقی با ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد، از این رو بیماران قلبی بهتر است در صورت مشکلات به بیمارستان هایی غیر از بیمارستان های مخصوص بیماران کرونایی مراجعه کنندزیرا به دلیل حجم بالای بیماران کرونایی احتمال ابتلا به کرونا در این بیمارستان هاچندین برابر می شود.

نکته حائز اهمیت در خصوص بیماران قلبی این است که تنگی نفس شبانه می تواند ناشی از بیماری قلبی و عروقی باشد اما تنگی نفس در روز که با خس خس قفسه سینه همراه است ناشی از ناراحتی تنفسی یا ریوی است، بیماران قلبی در این شرایط از منزل خارج نشده و از داشتن داروهای خود به مدت دو هفته اطمینان حاصل کنید.

بیماران قلبی این روزها به تغییرات تنفسی خود اهمیت دهید و در صورت هرگونه تغییر در تنفس به پزشک معالج خود اطلاع دهید و تا حدامکان از سفرهای غیر ضروری و حضور در اماکن شلوغ خودداری کنید.

بیماران قلبی تا حد امکان از رژیم غذایی مناسب و سالم استفاده کنید و  میوه ها و سبزیجات کافی را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید، همچنین ۷تا ۸ ساعت خواب در شبانه روز کمک می کند سیستم ایمنی بدن شما تقویت شده و توانایی مقابله با عفونت را داشته باشد، تا حدامکان خریدهای خود را به افراد دیگری واگذار کنید.

بیمارانی که دچار بیماری قلبی مزمن هستند یا عمل جراحی قلب باز انجام دادند در زمان شیوع ویروس کرونا از واکسن  آنفولانزا یا واکسن های پتو‌موکوک برای جلوگیری از بیماری عفونی شدید استفاده کنید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام علوی تهرانی بر اثر ابتلا به کرونا بستری شد

کمک مساجد تهران به ۱۲ هزار خانواده

اعزام موکب به عراق، در مراسم اربعین امسال منتفی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha