نماینده مردم دشتی و تنگستان:

کاهش سود وام مسکن به رونق بازار کمک می‌کند

 کاهش سود وام مسکن به رونق بازار کمک می‌کند

به گزارش سراج24، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هر مقدار وام خرید مسکن افزایش یابد و در مقابل نرخ سود بانکی کاهش یابد و بازپرداخت اقساط طولانی‌تر شود، توان اقشار متوسط رو به پایین برای خرید مسکن افزایش خواهد یافت.

سید کمال‌الدین شهریاری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متولیان مسکن به جای ساخت و تولید مسکن، باید به اقتصاد مسکن توجه کنند و در این راستا تأمین مالی برای تهیه مسکن توسط اقشار متوسط و آسیب‌پذیر انجام شود.

وی با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن گفت: در این طرح، جایی برای تأمین مسکن اقشار متوسط و کم‌درآمد وجود ندارد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان با بیان اینکه مشکل مسکن با ساخت مسکن حل و فصل نمی‌شود که وزارت مسکن، راه و شهرسازی درصدد ساخت مسکن است، تصریح کرد: مسکن را باید خود مردم بسازند نه اینکه وزارت مسکن در قالب طرح اقدام مسکن ملی بخواهد تولید مسکن را انجام دهد.

شهریاری با اشاره به اینکه دولت برای بهبود بازار مسکن بهتر است در قالب پرداخت یارانه به تولیدکنندگان مسکن کمک کند، گفت: دولت می‌تواند این یارانه را به صورت سود بانکی به بانک مسکن و یا بانک‌های دیگری که وام مسکن پرداخت می‌کنند؛ تخصیص دهد تا هم بانک‌ها بتوانند وام را با سود کمتر و بازپرداخت طولانی‌تر به وام‌گیرندگان اختصاص دهد تا متقاضیان خرید یا تولید مسکن را کمک کنند.

وی بیان کرد: خوشبختانه سهم دولت در تولید مسکن کمتر از پنج درصد بوده است؛ بنابراین تولید مسکن در کشورمان با هیچ مشکلی روبه‌رو نیست؛ منتها خرید مسکن برای افراد کم‌درآمد و متوسط مشکل است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت برای کمک به اقشار ضعیف و کم‌درآمد متقاضی خرید مسکن باید سیستم پس‌انداز، امتیاز دادن به صاحبان چس‌انداز، کاهش نرخ سود بانکی و طولانی کردن زمان بازپرداخت را مدنظر قرار دهد، گفت: با وام‌هایی که امروزه پرداخت می‌شوند، اقشار ضعیف نمی‌توانند خانه‌دار شوند؛ چون سود آنها واقعاً بالاست. چرا باید متقاضی خرید مسکن برای وام 100 میلیون تومانی، 150 میلیون تومان سود پرداخت کند و در مجموع 250 میلیون تومان بپردازد؟

شهریاری با اشاره به افزایشمیزان وام مسکن تأکید کرد: هر مقدار وام خرید مسکن افزایش یابد و در مقابل نرخ سود بانکی کاهش یابد و بازپرداخت اقساط طولانی‌تر شود، توان اقشار متوسط رو به پایین برای خرید مسکن افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

وام ۴۵۰ میلیونی خرید مسکن به پرسنل نیروی انتظامی پرداخت می شود

پیشخوان اینترنتی «سراج24»

اعطای وام مسکن به زوج های جوان در مناطق زلزله

0 نظر

ارسال نظر

capcha