یادداشت؛

هدف آمریکا تجزیه ایران است

 هدف آمریکا تجزیه ایران است

به گزارش سراج24، فؤاد ایزدی /تجزیه سوریه منجر به تجزیه عراق شده و تجزیه عراق نیز تجزیه ایران را در پی داشت، لذا ایران گفت دولت سوریه باید بماند و آمریکا گفت دولت سوریه برود، الان چه اتفاقی افتاده؟ دولت اسد هنوز سر کار است، مگر قدرت نظامی آمریکا کمتر از ماست.

چرا ایران در سوریه موفق‌تر از آمریکا بود، با اینکه سقوط سوریه یک موضوع حیثیتی برای آمریکا شده بود، چرا با وجود هزینه‌های نظامی که آمریکا کرد این وضعیت در سوریه و یمن وجود دارد، اینها موضوعاتی است که باید به آنها توجه شود، اینکه ایران یک پایگاه هوایی آمریکایی را هدف قرار داده و اعلام کند در تاریخ معاصر سابقه نداشته است. اینها مصداق‌های افول است، چون این اتفاقات را قبلا نداشتیم.

اتفاقات اخیر عراق بعد از شهادت سردار سلیمانی زمانی که پارلمان عراق اعلام کرد که نیروهای آمریکایی باید از عراق خارج شوند ترامپ گفت اگر شما ما را تهدید به خروج کنید اولا پول پایگاه عین‌الاسد را باید بدهید و دوم این که پول‌هایی که دولت عراق در آمریکا دارد مصادره می‌کنیم، این سیاست خارجی آمریکاست می‌خواهد در غرب آسیا  سعودی و دیگر کشورها را مدیریت کند، همین حالت را نسبت به ما و بقیه کشورها هم داشته اما از 40 سال پیش نفوذ آمریکا در غرب آسیا کاهش پیدا کرده، افول یعنی کاهش قدرت، به معنی نابودی قدرت نیست.

دعوای آمریکا با ایران همچنان ادامه دارد، گفت: کشورها یک سری ظرفیت‌های ذاتی مثل همین نفت و گاز، وسعت و نیروی جوان دارند و یک سری ظرفیت‌های اکتسابی مثل همین موشک یا نفوذ منطقه‌ای، که اگر بر سر ظرفیت‌های اکتسابی هم به طرف مقابل امتیاز دهند، ظرفیت‌های ذاتی در ایران هست، چه جمهوری اسلامی باشد چه هر حکومت دیگری، از این جهت است که این رقابت با ایران وجود دارد، برای همین هم اسرائیل می‌گوید شما آن قدر هزینه ندهید برای سرنگونی جمهوری اسلامی که در نهایت هم به نفعش تمام می‌شود.

این نکته‌ای که دکتر ظریف گفته بودند به نظرم نکته درستی بود که آمریکا از دولت آقای روحانی و جمهوری اسلامی هم عبور کرده و هدفش تجزیه ایران است، جمهوری اسلامی است که ایران را نگه داشته، یعنی اگر متوجه این قضیه بشویم که چه جمهوری اسلامی باشد چه نباشد این دعوا ادامه دارد، تنها راه حلی که می‌ماند این است که آمریکا عوض شود و آمریکا به نظر بنده در حال عوض شدن است، چراکه آمریکای امروز با آمریکای 34 سال پیش متفاوت است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

در تهران به «رافائل گروسی» چه گفته شد؟

‌ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کند/ آمریکا دیگر "قدرت، ‌‌نفوذ و تسلط سیاسی" ۴۳ سال پیش را ندارد

آژانس اتمی هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نکرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha