یک آسیب‌شناس اجتماعی:

نقش و مأموریت برخی از رسانه‌ها برای ایجاد التهاب بین مردم/ هراس مردم از «کرونا» اغراق آمیزاست

نقش و مأموریت برخی از رسانه‌ها برای ایجاد التهاب بین مردم/ هراس مردم از «کرونا» اغراق آمیزاست

به گزارش سراج24، مجید ابهری، آسیب شناس اجتماعی در خصوص عامل ایجاد هراس در مردم به خاطر کرونا و علت‌های ایجاد این هراس اظهار داشت: این روزها آنچه که موجب تاسف می شود، اضطراب و تنش روانی است که فضای مجازی و برخی از سایت ها که اغلب نیز وابستگی آنها به بیگانگان برای مردم محرز بوده، آن را در مردم به وجود آورده و شدت می بخشند.

وی در ادامه گفت: برخی ظاهرا ماموریت دارند که در جامعه و مردم ایجاد ترس و وحشت کنند، اما مردم یک نکته را فراموش کرده اند که هرچه استرس و اضطراب بالاتر برود، مقاومت بدن در برابر بیماری ها پایین تر آمده و انسان بیشتر مستعد گرفتن بیماری ها می شود.

این استاد دانشگاه و آسیب شناس اجتماعی ضمن انتقاد از برخی ناهنجاری ها در جامعه گفت: آنچه که قابل توجه بوده این است که برخی از مردم به خود نیز رحم نمی کنند و افراد با احتکار مواد ضدعفونی کننده، مواد شوینده، دستکش، ماسک و ... این موارد را از دسترس مردم خارج کرده اند.

ابهری در ادامه گفت؛ البته برخی از رسانه ها نیز با ضریب بالا این موارد را پوشش می دهند؛ این در حالی است که اکثریت مردم در جامعه ما ایثار و فداکاری را در دستور کار خود قرار داده اند و برای ریشه کن شدن این بیماری تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: سوال مطرح این است که چرا این رسانه ها به از خودگذشتگی پرستاران و کادر درمانی در بیمارستان ها در مراقبت از بیماران کرونایی نمی‌پردازند. این رسانه ها تنها به عده کمی که با حرص و طمع به احتکار این اقلام دست زده اند را به عنوان غالب مردم ایران نمایش می‌دهند.

این آسیب شناس اجتماعی با اشاره به جنگ روانی چند روز گذشته علیه مردم بیان کرد: جنگ امروز مردم ما تنها با کرونا نیست بلکه با اخبار مهندسی شده و ناامید کننده ای که هر روز از این رسانه ها بیرون می آید نیز باید بجنگند؛ بسیاری از کشورهای اروپایی هم درگیر این بیماری شده اند اما تنها اخباری که از این رسانه ها مخابره می شود فقط مربوط به کرونا در ایران است.

ابهری در پایان تأکید کرد: اگر مردم اخبار را از منابع رسمی پیگیری کنند به آرامش خود و سایرین کمک بیشتری می‌کنند؛ چرا که توطئه این رسانه ها را برای ایجاد تنش در کشور خنثی خواهند کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مشکلات جانبازان دست‌ به دست می‌شود/کرونا نگیریم از نبود دارو می‌میریم

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

وضعیت داروی منتسب به امام کاظم(ع) برای درمان کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha