کارشناس روابط بین الملل:

فرانسه در حد واندازه انشاء کردن برای کشورها نیست

فرانسه در حد واندازه انشاء کردن برای کشورها نیست

به گزارش سراج24، سعدالله زارعی استاد دانشگاه و کارشناس روابط بین الملل با محکوم کردن اظهارات مداخله جویانه فرانسه در قبال موشک‌های ماهواره بر ایرانی، گفت: امروز جایگاه فرانسه حداکثر به اندازه جایگاه مالزی یا برزیل و شاید کشورهای متوسط به پائین است.

وی با اشاره به این که فرانسوی‌ها در جایگاه انشاء کردن و املاء گفتن برای کشورهای دنیا نیست، افزود: فرانسوی‌ها یک صدم نفوذ ما در ذنیا را نداشته و یک دهم ما مخاطب فرهنگی ندارند؛ چطور آنها به خودشان اجازه می‌دهند به ملتی با این سابقه دیرین تمدنی و موقعیت مهم در دنیا امر و نهی کنند و صلاح و غیر صلاح را یادآوری نمایند؟

تاکتیک تبلیغاتی غرب برای تخریب پیشرفت‌های علمی

زارعی تصریح کرد: غربی‌ها معمولا از یک تاکتیک شناخته شده در قبال مسائلی که نا خوشآیند‌شان هست، استفاده می‌کنند و آنچه نمی‌خواهند اتفاق بیفتد را به صورت یک اتهام به طرف مقابل می‌زنند تا او را درموضع تدافعی قرار داده و تلاش می‌کنند او را از کارش منصرف کنند.

وی اضافه کرد: آنها در این راستا حجمی از فشارهای تبلیغی - روانی روی هدف وارد می‌آورند و بدون اینکه هزینه واقعی برای جلوگیری از یک اتفاق که از نظرشان بد است را بدهند، با بمباران تبلیغاتی و رسانه‌ای به هدف خود می‌رسند و این مسئله در قضیه فعالیت‌های صلح آمیز و علمی فضایی ایران نیز صدق می‌کند.
این کارشناس سیاست خارجی و روابط بین الملل با بیان اینکه پرتاب‌های ماهواره از سوی جمهوری اسلامی که بعضا بنا به مشکلاتی دچار محدودیت‌هایی شد، بهرحال هرکدام گامی موثر به جلو بود، گفت: اینکه ما موشکی را به مسافت 530 کیلومتری در وضعیت سطح به هوا و با ظریب و سرعت مطلوب به سمت فضا پرتاب کنیم کار بزرگی است چرا که کشوری که این توانمندی را دارد توانش در شلیک سطح به سطح 5 برابر و یا بیشتر است.

غرب و اروپایی‌ها همیشه مبدأ جنگ‌ها بوده‌اند

عضو هیأت علمی دانشگاه و کارشناس روابط بین الملل توانمندی‌های جمهوری اسلامی در عرصه‌های علمی و فناوری را موجب نگرانی آمریکا و اروپا دانست و ادامه داد: متاسفانه آنها از دستیابی ایران به هر زمینه علم و دانش و فناوری نگران بوده و تا بتوانند این اجازه را به ما نمی‌دهند، اما واقعیت این است که اروپایی‌ها در مورد پرتاب ماهواره ایرانی به فضا اخلاق را هم کنار گذاشته و به شیوه قلدرمآبانه تلاش می‌کنند چیزی را که خودشان دارند از ما دریغ کنند.

زارعی با اشاره به سابقه درخشان کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه در جنگ افروزی در دنیا، خاطرنشان کرد: در پرونده های 100 سال اخیر دنیا این فرانسوی‌ها و متحدان‌شان بوده‌اند که مبدأ جنگ بوده اند.

وی ادامه داد: درطول سال های بعد از 1914 و درجریان جنگ های اول و دوم جهانی که در هرکدام 50 تا 130 میلیون انسان کشته شد، نقش جنگ افروزانه آلمان، انگلیس و فرانسه برکسی پوشیده نیست.

اتهام زنی خوی استکباری غربی هاست

این کارشناس سیاست خارجی و روابط بین الملل تصریح کرد: پس چگونه است که آنها با چنین لکه ننگ بر دامان و پیشانی خود می توانند موشک قاره پیما و ماهواره بر و غیره داشته باشند اما ایران که در طول سالیان سال همیشه در معرض آسیب جنگ های همین کشورها بوده و هرگز اغاز کننده جنگی نبوده، نباید صاحب فناوری و موشک ماهواره بر باشد؟!

زارعی درپایان با محکومیت اتهام زنی‌های آمریکا و فرانسه نسبت به برنامه صلح آمیز فضایی کشورمان، گفت: این اظهار نظرهای واهی یک کار غیراخلاقی بوده و برخواسته از خوی استکباری کشورهایی است که نمی خواهند توسعه و پیشرفت ملت های آزادیخواه را ببینند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سرزمین‌های آذربایجان همه باید آزاد شود/این گرانی‌های اخیر توجیه ندارد/ خیلی از مشکلات کنونی کشور مربوط به خود ماست

خواب مسئولان سفارت ایران در فرانسه/ چرا پیام رهبری در سایت سفارت دیر منتشر شد؟

دهن‌کجی سفیر آلمان در تهران به مسلمانان + عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha