نظر افضلی:

رکن اصلی بررسی بیانیه‌ی گام دوم انقلاب، مجلس شورای اسلامی است/ در حق بیانیه ظلم شده است

رکن اصلی بررسی بیانیه‌ی گام دوم انقلاب، مجلس شورای اسلامی است/ در حق بیانیه ظلم شده است

نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص بیانیه‌ی گام دوم رهبر انقلاب در پاسخ به این پرسش که آیا بیانیه را خوانده یا نه گفت: روی صحبت‌های رهبر انقلاب مطالعه داشتم. رهبر انقلاب در بیانیه به کلیات آینده‌ی انقلاب اسلامی، خودسازی، جامعه و تمدن‌سازی اشاره داشته‌اند. این بیانیه گام‌های استوار گذشته را به آینده متصل می‌کند. "ما می‌توانیم" شعار اصلی این بیانیه است که در زمینه‌های عدالت، استقلال سیاسی و اقتصادی، علم و فناوری و فرهنگی مطرح شده است.

وی افزود: ابعاد فرهنگی، اقتصادی و سیاسی این بیانیه با کمیسیون کشاورزی هم مرتبط است. اگر کشور در تولیدات به خودکفایی برسد و در مسئله‌ی امنیت غذایی تهدادت را برطرف کنیم، به یکی از اهداف این بیانیه که ابعاد مختلفی را دربر می‌گرد دست یافته‌ایم.

عضو کمیسیون کشاورزی اظهار داشت: کمیسیون کشاورزی باید به صورت علمی خود را با سایر بخش‌ها هماهنگ کند. ما در کشاورزی ظرفیت زیادی برای فعالیت داریم. اختلافات دمایی در نقاط مختلف کشور و چهار فصل بودن از جمله ظرفیت‌هایی است که می‌توانیم به خوبی از آن‌ها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در موضوع خودکفایی گندم توانسته‌ایم به اهداف مورد نظر رهبر انقلاب در بیانیه‌ی گام دوم برسیم. البته دولت در بخش‌هایی در این زمینه می‌لنگد.

عضو کمیسیون کشاورزی تصریح کرد: در سایر موارد از جمله صنعت مرغداری، فعالیت‌هایی موثر داشتیم. به عنوان مثال اگر به ما جوجه‌ اجداد ندهند کشور با مشکل کمبود گوشت سفید مواجه می‌شود و قیمت گوشت مرغ به شدت افزایش پیدا می‌کند. طی یک سال گذشته به همراه برخی از اعضای کمیسیون کشاورزی در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دادیم و توانستیم نژاد مرغ آرین را بازسازی کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: ممکن است کیفیت این محصول تحت تاثیر قرار بگیرد اما دیگر نگران این موضوع نیستیم که کشور با مشکل کمبود جوجه مرغ و تخم مرغ مواجه شود.

عضو کمیسیون کشاورزی خاطر نشان کرد: بیانیه‌ی گام دوم یک پروسه است و باید از دستگاه‌های مختلف شروع به کار شود تا به مردم جامعه برسد. بیانیه باید در بطن جامعه فرهنگ‌سازی شود و دائم به آن توجه شود. جزئیات این بیانیه باید به عنوان یک سند مهم کشوری شکل بگیرد و نهادهای مختلف آن را به طور جدی اجرا کنند.

افضلی تاکید کرد: این بیانیه طی یک سال گذشته نمود پیدا نکرده است و آن‌طور که باید به عنوان یک محور اصلی به آن توجه شود، مورد توجه قرار نگرفته است. همگان در مجلس، دولت و جامعه باید نسبت به آن احساس مسئولیت داشته باشند. من شخصا اجرای این بیانیه را در برنامه‌های زندگی شخصی خود قرار داده‌ام.

وی در پایان گفت: رکن اصلی بررسی این بیانیه مجلس شورای اسلامی است. کمیسیون‌های مجلس می‌توانند همه‌ی بخش‌های این بیانیه را مورد بررسی و در دستور جدی اجرای دولت قرار دهند. به نظر من در حق آن ظلم شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| کلید کار در مدرسه است نه دانشگاه!

فیلم| انحراف علم از هویت تمدنی یا دانشگاه غربی و دانشمند غرب زده

کمتر از 30 درصد از موانع تولید در کشور برطرف شده است/ خلاء قانونی در حوزه تولید وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha