امام جمعه اردبیل:

مقاومت تنها راه پیروزی کشورهای اسلامی است

مقاومت تنها راه پیروزی کشورهای اسلامی است

به گزارش سراج24، الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل: یکی از حسنات بزرگ معامله قرن این بود که پرده را از صورت بسیار کریه و زشت حکام عرب و حکام بسیاری از کشورهای اسلامی کنار زد و اثبات کرد که برای عزت مسلمان‌ها یک راه بیشتر نمانده و آن خط مقاومت است.

طبق مفاد معامله قرن، فلسطینی‌ها دارای دولتی خواهند بود که از همه جا و از همه طرف دست و پایش بسته است و حتی حق داشتن سلاح ندارد و فلسطینی‌ها باید اسرائیل را  به رسمیت بشناسند و  هرچه شهرک در کناره باختری رود اردن ساخته شده همه به اسرائیل واگذار می‌شود.

عربستان، امارات، مصر و ... همه از ترامپ تقدیر کردند و حتی سفرای بعضی از این کشورها در جلسه مشترک ترامپ و نتانیاهو در افتتاح معامله قرن شرکت کردند.

ملت فلسطین هیچ‌وقت رشوه 50 میلیارد دلاری را که ترامپ آن را از گاوهای چاق شیرده خلیج فارس خواهد دوشید نخواهند پذیرفت. ملت فلسطین یک راه دارد و آن مقاومت است و حق مقاومت حقی است که قوانین بین المللی آن را به رسمیت شناخته و 170کشور عضو سازمان ملل آن را امضاء کرده‌اند.

امام جمعه اردبیل در ادامه با اشاره به سفر سه روزه خود به ترکیه با دعوت علویون ترکیه بیان داشت: مذاکره و امضاء توافق برای چاپ چهل جلد کتاب راجع به درگاه صفویّه دلیل این سفر بود که تمام این چهل جلد از آرشیو دولت عثمانی است.

بیش از 5هزار سند از اسناد دولت عثمانی راجع به  صفویه و اردبیل قرار است در این چهل جلد چاپ شود. دو سال پیش نیز چهار جلد کتاب بنام «اردبیلی‌لر» با حضور دو هزار علوی در آنکارا رونمایی شد.

در ایران هیچ شهری چنین تاریخی ندارد که  برای گذشته پر افتخار آن شهر در خارج از کشور با این حجم کتاب چاپ شود.

این امر نشان دهنده تاریخ بسیار مشعشع اردبیل در دوران صفویّه  است، ما بناء داریم با تمام توان در معرفی  تاریخ  استان اردبیل و جایگاه این خطه و نقش اجداد ما در شکل‌گیری ایران عزیز و بزرگ و پرشکوه تلاش کنیم. این مجموعه چهل جلدی ذخیره‌ای گرانبهاء برای اهل تحقیق مخصوصاً برای دانشجویان رشته تاریخ است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بمناسبت درگذشت رمضان عبدالله، دبیر جنبش جهاد اسلامی فلسطین

سردار قاآنی درگذشت دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین را تسلیت گفت

جنبش فلسطینی: آیت الله خامنه‌ای نقشه آزادسازی قدس را ترسیم کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha