نشست رسانه ای همایش ملی تئاتر سردار آسمانی

نشست رسانه ای همایش ملی تئاتر سردار آسمانی

به گزارش سراج24،  برگزاری نشست رسانه‌ای همایش ملی تئاتر سردار آسمانی در تماشاخانه سرو برگزار می‌شود. این نشست رسانه ای دوشنبه هفته جاری 7 بهمن ماه 98  ساعت 10.30 صبح با حضور امیرحسین شفیعی دبیر این همایش ملی و جمعی از اصحاب رسانه در تماشاخانه سرو انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

همایش ملی سردار آسمانی با هدف ادای دین هنرمندان تئاتر کشور به ساحت مطهر سپهبد شهید سلیمانی و سرداران شهید جبهه مقاومت برگزار خواهد شد.

این همایش به همت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس و با مشارکت مرکز هنرهای نمایشی و مجموعه فرهنگی گردشگری عباس آباد  از 10تا 23 بهمن ماه سال جاری در تهران و استان‌های کشور برگزار می‌شود.

گفتنی است چندی پیش دبیرخانه ستاد اجرائی همایش ملی تئاتر «سردار آسمانی» جزئیات فراخوان این همایش را اعلام کرد.

متن این فراخوان بدین شرح است:

دبیرخانه همایش ملی تئاتر سردار آسمانی با هدف خلق آثار و متون نمایشی برجسته و آشنائی جامعه فرهیخته تئاتر کشور با سبک زندگی و شیوه حیات طیبه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، محفلِ "نمایش‌ْخاطره" با محوریت شهید سپهبد قاسم سلیمانی را برگزار می‌کند.

الف: محورها و خاطره‌های مورد ارائه در محفل:

۱)سردار سلیمانی و دفاع مقدس

۲) سردار سلیمانی و محور جبهه مقاومت اسلامی

۳)سیره، سبک زندگی و نحوه تعامل سردار با اقشار جامعه

ب)شرایط و قوانین بخش نمایشنامه :

نمایشنامه نویسان متقاضی بایستی آثار خود را در محورهای فوق‌الذکر و با بهره مندی از خاطرات بازگو شده در این محفل خلق نمایند. بدیهی است استفاده از سایر منابع معتبر، در جهت خلق لحظات و صحنه‌های ناب از زندگی و مبارزات سردار آسمانی بلامانع است. همچنین نمایشنامه‌های ویژه اجرا در مساجد علاوه بر رعایت نکات و محورهای فراخوان، بایستی موارد ذیل را هنگام نگارش رعایت نمایند:

۱- نمایشنامه‌ها باید تک جنسیتی باشد.

۲- مدت زمان نمایشنامه حداکثر ۳۰ دقیقه باشد.

۳- از حداقل دکور و آکساسوار برخوردار باشد.

دبیرخانه ستاد اجرائی همایش ملی تئاتر سردار آسمانی متعهد می گردد که از ۳ نمایشنامه برگزیده تاسقف ۰۰۰/۰۰۰/۵۰ ریال و از ۵ نمایشنامه ویژه اجرا در مساجد تاسقف ۰۰۰/۰۰۰/۲۵ حمایت نماید.

همچنین نمایشنامه های برگزیده صحنه ای ونمایشنامه های ویژه اجرا در مساجد در ۲ مجلد جداگانه توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منتشر خواهد شد.

سه نمایشنامه برگزیده نهایی صحنه‌ای جهت تولید و شرکت در هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در سال سال آینده مورد حمایت ویژه قرار خواهند گرفت.

مهلت ارسال آثار تا ۱۵ اسفند ۹۸ خواهد بود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فرمانده‌ای که حاج قاسم سلیمانی بارها از فراقش گریست

کتاب"فرماندهان ورود ممنوع"با مقدمه ای از شهید حاج قاسم سلیمانی

شهید سلیمانی با شکوه زیست، با شکوه رفت و باشکوه خواهد ماند

0 نظر

ارسال نظر

capcha