اتاق های عملیات اجتماعی و تولید علم "جبهه‌سازی" در اجلاس اصحاب ملی اندیشه

اتاق های عملیات اجتماعی و تولید علم "جبهه‌سازی" در اجلاس اصحاب ملی اندیشه

به گزارش سراج24، در حاشیه اجلاس سه روزه‎ی اصحاب ملی اندیشه که از 13آذرماه در مجتمع آدینه در حال برگزاری است سعید اردستانی گفت: اجلاس ملی اصحاب اندیشه نخستین اجلاسی است که در سطح اصحاب اندیشه و به همت جبهه فرهنگی-اجتماعی انقلاب اسلامی در حال برگزاری است. معمولاً بسیاری از تشکل‌های مردمی و اجتماعی، اطلاع خاصی از فعالیت‎های بنیاد خاتم ندارند و ما نیز در اولین دیداری که در سال 1392 با رهبر معظم انقلاب داشتیم، ایشان توصیه کردند که بنیاد در ابتدای امر به صورت چراغ خاموش پیش برود و خیلی به حوزه تبلیغات نپردازد تا اینکه خاتم بتواند بنیه و شاکله اصلی خودش را پیدا کند. بر اساس همین توصیه حضرت آقا ما سعی کردیم اطلاع‌رسانی عمومی از فعالیت هایمان نداشته باشیم.

وی گفت:  ضرورتی که باعث شد امسال بنیاد خاتم الاوصیاء تصمیم بگیرد تا چنین اجلاس و نمایشگاهی را در خصوص اقداماتی که در طول هشت سال گذشته تا کنون داشته است، برگزار کند این بود که مردم و مجامع عمومی از بخش عمده‎ای از مجموعه فعالیت‎هایی که شده مطلع بشوند.

اردستانی در خصوص غرفه‎ها و تشکل‎های حاضر در نمایشگاه اجلاس اصحاب ملی اندیشه گفت: مجموعه‎ای از خدمات کاربردی که جبهه فرهنگی در استان‎ها و یا خدمات کاربردی که در اتاق‎های عملیات، مجامع تخصصی و... داشته است، این ضرورت را ایجاب کرد که ما در قالب نمایشگاهی به این مسائل بپردازیم. در این نمایشگاه ظرفیت‎های برخی از مجامع تخصصی بنیاد خاتم، ظرفیت اتاق‎های عملیات خاتم و...ارائه شده است. در غرفه تعالی تشکیلات و غرفه شهید دستواره، با مجموعه‎ای از بیانیه‎ها، اسناد بالادستی، اسناد راهبردی و اهدافی که بنیاد خاتم الاوصیاء دارد می‎توان آشنا شد.

وی گفت: در غرفه آموزش، زیرساخت‎هایی که واحد آموزش خاتم برای برپایی کارگاه‎های مهارت افزایی برپا کرده است، ارائه می‎شود. سه اتاق اصلی عملیات خاتم که در نمایشگاه حضور دارند و جزء پیشتازان حوزه مسائل اجتماعی بنیاد خاتم محسوب می‎شوند، عبارتند از: 1- اتاق عملیات گام دوم 2- اتاق عملیات قرارگاه مردمی تحول اجتماعی 3- مجمع عالی اقتصاد مقاومتی.

حجت الاسلام هوشیار از مسئولین مجموعه طرح شهید دستواره بنیاد خاتم الاوصیاء در گفت‎وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: موضوع اصلی مجموعه طرح شهید دستواره دانش جبهه‌سازی است. پس از گذشت هفت سال که احساس نیاز به جبهه‌سازی در مجموعه‎های انقلابی بیشتر احساس شد، مجموعه اعضای طرح شهید دستواره تصمیم گرفتند تا در حوزه دانش جبهه سازی پژوهش‎هایی بکنند.

وی گفت: دستواره درصدد است تا دو ساحت نظر و عمل را به همدیگر نزدیک کند. در این راستا اقداماتی که شد به این صورت بود که در ابتدای کار با افرادی که به صورت تجربی درگیر کار جبهه‌سازی بودند مصاحبه‎هایی شد تا تعاریف و ویژگی‎های مدنظر هرکدام از این افراد برای جبهه‌سازی استخراج بشود. در همین راستا سه کتاب تدوین شد که حاوی 75 مصاحبه بود.

حجت‌الاسلام هوشیار گفت: در سراسر جهان، گروه‎هایی هستند که با مدل‎های خاص خودشان توانسته‎اند مردم را به وسط عرصه امور بیاورند. ما سعی کردیم همه‎ی این مدل‎ها را شناسایی کنیم تا نوعی مطالعه تطبیقی صورت گرفته باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha