کتاب «آواز غم زده خاک» از نشرشاهد

کتاب «آواز غم زده خاک» از نشرشاهد

به گزارش سراج24، «آواز غم زده خاک» عنوان جدیدترین کتاب «نشر شاهد» است که به تازگی منتشر و روانه کتابفروشی ها شده است. این کتاب که توسط «نسرین چراغی» و «تورج صیادپور» نوشته شده، قالبی داستانی دارد و خاطرات آزاده «کاکه عزیز ملکی» را روایت می کند.

این کتاب 9 فصل دارد و دو روای؛ «کاکه عزیز ملکی» و «تقی مهاجری». در بخش یادداشت نویسندگان در این باره آمده است: «برای نوشتن این کتاب گروهی از بهترین مصاحبه کنندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران با آزاده سرافراز «کاکه عزیز ملکی» مصاحبه و ساعت ها صدایش را ضبط کرده اند؛ با این حال نویسندگان متعهد کشور، خود را مقید به نوشتن صرف خاطرات نکرده اند.

می دانیم که هر ساله در سراسر جهان کتاب های زیاد و متنوعی درباره جنگ منتشر می شود که از حوادث واقعی بهره می گیرند، تا اثری تخیلی بیافرینند.

این کتاب را نیز باید در زمره چنین آثاری قرار داد؛ به جز فصل مربوط به خاطرات کاکه عزیز ملکی که عینا مطابق با ضبط صدای ایشان و با اندکی ویراستاری چاپ شده، باقی حوادث به طبیعت نوشتن داستان، از جمله شخصیت «تقی مهاجری» خیالی هستند و ما قصد کردیم که خواننده را با بسیاری از مسائل جنگ، جبهه، دوران اسارت و دغدغه های ارزشمند و سازنده آن مردان راستین وطن آشنا نماییم.»

کتاب «آواز غم زده خاک» نوشته «نسرین چراغی» و «تورج صیادپور» با شمارگان 1100 نسخه و به بهای 15 هزار تومان از سوی «نشر شاهد» منتشر شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

"سلام فرمانده" بیان یک هویت ملی و مذهبی است

رحمت و زحمت نمایشگاه برای ناشران

کدام سینماگران کتاب نوشته‌اند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha