معرفی کتاب؛

«مهاجر عشق»؛ روایت پروازی عاشقانه به سوی معبود

«مهاجر عشق»؛ روایت پروازی عاشقانه به سوی معبود

به گزارش سراج24، در کتاب قطور تاریخ فصل جدیدی پدیدار شده است که سخت عاشقانه است. فقط آنان که دریافتند جان بی جانان همچو مرداری بیش نیست، عزم بر هجرتی بزرگ جزم کردند تا به معشوق برسند. اما این هجرت نه پیمودن کوه‌ها و دشت‌ها و راه‌ها بود و نه گذر از شهر‌ها و روستا‌ها؛ بلکه هجرتی بسیار عظیم‌تر بود. هجرت از درون خویشتن. آری می‌توان از درون خویش هجرت کرد، اما بال پرواز نه هر کسی را شاید. بال پرواز فقط بر شانه پرستو‌های عاشق می‌روید. پیمان عشق بستن کار آسانی است، اما تا آخر بر سر پیمان ماندن نه کار هر خسی است. مرغ زرین می‌خواهد و در آمدن در آتش‌های نمرودیان. شیرمردی باید این راه شگرف، تا عاشقانه و حیران در ره عشق گریان و خندان راه بپیماید.

شهید حاج حمید رمضانی در عنفوان جوانی هجرتی عاشقانه از درون به سوی معشوق آغاز کرد و چندین سال بر سر این پیمان پایمردی کرد. او در کوران حوادث انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مردانه دست از جان شست و پای در این راه نهاد و سرانجام به سرمنزل مقصود رسید.

کتاب «مهاجر عشق» سرگذشت مستند این مهاجرت عاشقانه است. این کتاب حاصل سه سال پژوهش و بیش از صد ساعت مصاحبه (از جمله ۳۶ ساعت مصاحبه توسط محمد رضا رشیدی و ۱۰ ساعت مصاحبه توسط بهزاد شیخی) و جمع آوری اسناد مکتوب و غیرمکتوب از خانواده و دوستان و همرزمان شهید و ارگان‌هایی مانند بنیاد شهید انقلاب اسلامی و مرکز اسناد دفاع مقدس است که تعدادی از این اسناد انتخاب و در بخش پایانی کتاب درج شده است. همچنین منبع اغلب خاطرات برای اطلاع علاقه‌مندان در پانوشت‌های متن کتاب نیز ذکر شده اند.

مهاجر عشق را علیرضا مسرتی نوشته و انتشارات سوره مهر به تازگی آن را منتشر کرده است. 

انتهای پیام/ 

اخبار مرتبط

۵ کتابی که در رابطه با زندگی حضرت زهرا(س) باید بخوانید

چهاردهمین چاپ «تاریخ هنر» گامبریچ بهای ۴۰۰هزارتومانی را تجربه کرد

از دیپلماسی بازی تا نخستین کتاب فارسی در زمینه بازی‌های جدی

0 نظر

ارسال نظر

capcha