کارشناس کلمبیایی:

ایران همپیمانانی، چون چین و روسیه دارد

 ایران همپیمانانی، چون چین و روسیه دارد

به گزارش سراج24، «الکساندر ناگی»، کارشناس امور سیاسی اهل کلمبیا با اشاره به اینکه امریکا و هم پیمانانش به خوبی می‌دانند بهترین راه حل بحران، مذاکره با ایران است، گفت: راه دیگری پیش روی آن‌ها نیست. آن‌ها نمی‌خواهند که هستی و حیاتشان همچنین نیرو‌های اروپایی و امریکایی حاضر در منطقه تحت تاثیر جنگ آسیب ببینند.

وی افزود: البته نباید فراموش کرد که آمریکا و هم پیمانانش از قدرت نظامی بسیار خطرناکی برخوردارند، ولی با این حال درصورت حمله به ایران متحمل ضربات سختی خواهند شد.

این کارشناس سیاسی کلمبیایی و مخاطب رادیو اسپانیایی معاونت برون مرزی صداوسیما در ادامه افزود: ایران با توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ از زیر بار تحریم‌های شورای امنیت رهایی یافت و در شرایط حال حاضر دشمنان قادر نخواهند بود بار دیگر ایران را زیر یوغ خود ببرند.

وی در ادامه یادآور شد: ایران همپیمانانی، چون چین و روسیه دارد که با وتوی آن‌ها دشمنان هیچ کاری پیش نخواهند برد. شرایط دشواری بر ایران تحمیل شده است و منجر به آن شده که این کشور از موانع موجود عبور کند. ایران کشوری با ساختاری بر اساس خودکفایی در تولید نیاز‌های خود در تمامی سطوح از جمله کشاورزی، پتروشیمی، صنعت، داروسازی و از همه مهمتر علوم دانش بنیان و ... است.

وی با تاکید بر اینکه ایران از لحاظ نظامی دیگر ایران دهه ۸۰ نیست، خاطرنشان کرد: ایران از توان موشکی بالایی برخوردار است. مجهز به نیرو‌های نظامی از جمله نیروی دریایی با تاکتیک و استراتژی ویژه است.

وی افزود: نیرو‌های نظامی محور مقاومت نمایش بی نظیری را در جنگ سال ۲۰۰۶ لبنان به نمایش گذاشتند. آن‌ها قادرند ضربات مهلکی را بر پیکره دشمن وارد کنند. برای ایشان شرایط جغرافیایی و میزان پیشروی‌های ارتش دشمن اهمیتی ندارد.

وی یادآور شد: طرح «خاورمیانه جدید» با شکست رو به رو شده است. این طرح در عراق و سوریه مدفون شد. حال «معاهده قرن» را مطرح کرده اند که در نطفه نابود شده است. این معاهده فاقد ارزش بوده، حتی اگر نوشته شود و به امضا برسد.

وی در پایان گفت: ایران راه دشواری به سوی یک تغییر بسیار مهم درپیش دارد که البته در این راه با گام‌های مستحکم قدم برداشته است. ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت عظیم و برجسته در سطح بین المللی نه تنها در زمینه سیاسی، اقتصادی، علمی، تولید و ... … بلکه حتی در سطح نظامی و استراتژیکی نیز در حال برداشتن گام‌های بسیار مهمی است. سفر نخست وزیر ژاپن به ایران همچنین دیدار رسمی وزیر امور خارجه آلمان به این کشور نشان دهنده همین مسئله است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ترور ناجوانمردانه ⁧‫شهید فخری‌زاده‬⁩ بی پاسخ نخواهد ماند

اهمیت قرارداد استراتژیک نظامی تهران و بغداد / ایران چه تسلیحاتی به عراق صادر می‌کند؟

آیا آمریکا قابل اعتماد است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha