محمدجواد کریمی قدوسی:

مردم از این شرایط خسته شده‌اند/ رئیس جمهور گله‌مندی تولیدکنندگان را بشنود و از برنامه‌های اقتصادی خود سخن بگوید

مردم از این شرایط خسته شده‌اند/ رئیس جمهور گله‌مندی تولیدکنندگان را بشنود و از برنامه‌های اقتصادی خود سخن بگوید

محمدجواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی اظهارات رئیس جمهور در جمع ورزشکاران و قهرمانان ورزشی گفت: رسالت آقای روحانی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در بحث سیاست خارجی که هدایت‌شده از خارج کشور است، ایجاد ارتباط سیاسی با رژیم آمریکا و نظام سرمایه‌داری است و هر تلاشی هم از دست او برآمده در این راستا انجام داده است. چون سیاست‌های شخص رئیس جمهور خلاف سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی بوده به نتیجه نرسیده و به فرجام لازم منتج نشده است.

وی افزود: آقای روحانی در سخنرانی امروز برای قهرمانان ورزشی به عنوان مفسر مواضع ترامپ در داخل کشور عمل کرد. روحانی با نقل این‌که ترامپ در گذشته عنوان می‌کرد که به دنبال تغییر نظام نیست اما قبل‌تر می‌گفته که به دنبال تغییر نظام است، این پیام را داد که ترامپ به دنبال تغییر نظام نیست و به نوعی دست از دشمنی برداشته است پس زمینه‌ی مذاکره آماده است.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس جمهور به نوعی موضع‌گیری می‌کند که گویا زمینه‌ی مذاکره با آمریکا فراهم شده است. این در حالی است که رهبر معظم انقلاب بارها دولت را از طرح و بحث مذاکره نهی کرده‌اند. البته به لحاظ قانونی هم اجازه ندارند و نمی‌توانند این کار را انجام دهند ولی این مواضع آقای روحانی باز باعث بلاتکلیفی در فضای تولید و اقتصاد می‌شود.

وی ادامه داد: روحانی هم‌چنان می‌خواهد تفکر مذاکره با غرب را زنده نگه دارد و نمی‌پذیرد که این تفکر شکست خورده است و آن چیزی که باعث این شکست شده است تفکر مقاومت بوده که در منطقه و در ایران حرف اول را می‌زند. مردم پس از برجام نافرجام متوجه شدند که باید با تمام توان از استعدادهای خود استفاده کنند و چشم امید خود را به روی غرب ببندند.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه هم آقای روحانی و هم آقای ظریف هم‌چنان تفکر وابسته به سیاست خارجه‌ی غرب را دنبال می‌کنند. ظریف طی روزهای گذشته گفته بود که اگر طرف سعودی موضع خود را تغییر دهد، من همین امروز آماده‌ی سفر به ریاض هستم. آقای ظریف در طی این سال‌ها بارها آماده‌ی رفتن به ریاض بود اما سیاست نظام در برخورد با آل‌سعود همان سیاست برخورد با رژیم آمریکا و اسرائیل است.

وی اظهار داشت: وزیر خارجه‌ی آل سعود یک روز پس از اظهارات ظریف هفت شرط برای مذاکره تعیین کرد. در واقع این کار، تحقیر دوباره‌ی تفکرات جریان آقای روحانی وظریف بود. ما آقای ظریف و روحانی را نصیحت می‌کنیم تا دست از این مواضع بردارند و به دنبال حل مشکلات و موانع تولید و اقتصاد داخلی باشند.

کریمی قدوسی در پایان تاکید کرد: مردم از این شرایط خسته شده‌اند و رئیس جمهور باید گله‌مندی تولیدکنندگان را بشنود. آقای روحانی باید در نشست‌های خود از حل مشکلات مردم و برنامه‌هایش در جهت رفع موانع اقتصادی سخن بگوید نه این‌که مفسر صحبت‌های ترامپ در جمع‌های مختلف باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تاکید رئیس جمهور بر ثبات بازار

ارز 4200 تومانی مخالف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

دستور رئیسی برای کنترل بازار؛ برنامه ریزی جهت اصلاح فرایندها برای حل مشکلات معیشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha