امام جمعه کازرون به قتل رسید؛

دومین روحانی در عرض یک‌ماه به قتل رسید و مهناز افشار از اتهام تحریک به قتل طلبه‌ی همدانی تبرئه شد

دومین روحانی در عرض یک‌ماه به قتل رسید و مهناز افشار از اتهام تحریک به قتل طلبه‌ی همدانی تبرئه شد

به گزارش سراج24؛ صبح شنبه هفتم اردیبهشت بر اثر وقوع تیراندازی در کوچه آخوند در خیابان شهدای همدان، یک روحانی ۴۶ ساله جان خود را از دست داد. این روحانی «مصطفی قاسمی» نام داشت که بنا به گفته یکی از شاهدان عینی حادثه وقتی از حوزه علمیه خارج شده است از پشت به ضرب دو گلوله توسط ضارب به قتل می‌رسد.

این قتل پس از آن صورت گرفت که مهناز افشار یک توئیت تحریک آمیز به نقل از یک اکانت جعلی را در صحفه توئیتر خود بازنشرکرد. قاتل طلبه‌ی همدانی طی یک پیام ویدئویی علت انجام چنین کاری را انتقام از متجاوزین به ناموس و زنان ایران عنوان کرد. البته خود این شخص جرم‌هایی همچون تعرض به نوامیس را در کارنامه‌ی خود دارد.

حال دقیقا پس از گذشت یک ماه در 8 خرداد سال 98 یک روحانی دیگر در شهر کازرون به قتل می‌رسد. سحرگاه امروز حجت‌الاسلام و المسلمین محمد خرسند، امام جمعه کازرون توسط شخصی به وسیله سلاح سرد به قتل رسید.

سردار احمدعلی گودرزی، فرمانده انتظامی استان فارس در گفت‌وگو با تسنیم با تائید خبر به ذکر جزئیات این حادثه پرداخت و اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در ساعت 3:30 دقیقه بامداد امروز مبنی بر چاقوخوردگی امام جمعه شهرستان کازرون، بلافاصله ماموران انتظامی در محل حادثه اعزام شدند.

به گفته وی در بررسی‌های اولیه مشخص شد حجت‌الاسلام والمسلمین" محمد خرسند" امام جمعه این شهرستان توسط شخصی به هویت معلوم در مقابل منزل خود به وسیله چاقو از ناحیه شکم مجروح و ضارب متواری شده است.

امام جمعه کازرون به علت شدت جراحات وارده در راه بیمارستان جان خود را از دست داد. فرمانده انتظامی استان فارس از تلاش برای دستگیری قاتل فراری به صورت ویژه خبر داد.

داریوش دهقان، فرماندار کازرون نیز از شناسایی ضارب تلاش‌ها برای دستگیری وی خبر داده است. هنوز جزئیات بیشتری از این حادثه از سوی مقامات مسئول منتشر نشده است.

هرچند که هنوز انگیزه‌ی قاتل همچنان مشخص نشده است ولی دور از ذهن نیست که این حمله نیز تحت تاثیر توئیتی باشد که خانم مهناز افشار در صفحه‌ی خود بازنشر داده باشد. البته سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با توئیت منتشر شده از ناحیه مهناز افشار در فضای مجازی و ارتباط آن با پرونده قتل طلبه همدانی گفت: در رابطه با این موضوع ارتباطی میان آنها برای ما احراز نشده است اما محتوای مطالب منتشر شده وصف مجرمانه داشته است.

سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد: انگیزه دقیق قتل هنوز در دست بررسی است. قاتل در عملیات کشته شده و برخی از عوامل دستگیر شدند و این موضوع در حال بررسی است. تا اینجا به اینکه این اقدام سازمانی بوده به نتیجه‌ای نرسیدیم اما در حال حاضر نفیا و اثباتا نمی‌توان اظهار نظر کرد.

حال با وقوع قتل دومین روحانی در عرض یک ماه لازم است که دستگاه قضا از زاویه‌ی دیگری به این جنایت توجه نموده و دست از مماشات با سلبریتی‌های مجرم بردارد. به طور قطع این جنایت متاثر از نفرت پراکنی‌های شخصی است که حتی درک درستی از جامعه‌ی اطراف خود ندارد. باید دید چند جنایت دیگر مشابه این قتل باید رخ درهد که ارتباط میان نفرت پراکنی با این موضوعات برای سیستم قضائی کشور محرز شود؟

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

وضعیت پرونده شکایت از مهناز افشار

آیا برای مهناز افشار تشکیل و حکم ممنوع الخروج صادر شده است؟

وضعیت خانواده طلبه همدانی +تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha